Novinky

S touto sadou ikon dostanou i aplikace třetích stran design z macOS Big Sur

Jedním z cílů společnosti Apple je neustále vylepšovat své operační systémy. Ostatně proto Apple minulý měsíc představil novou verzi macOS Big Sur. Kromě mnoha skvělých novinek obsahuje i zbrusu nové ikony nativních aplikací.

Aplikace třetích stran by měly dostat své nové ikony nejpozději do oficiálního vydání macOS Big Sur, které se odehraje ve třetím či čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Pokud jste si ale stáhli vývojářskou betu, narazili jste na kámen úrazu. Je totiž zaručené, že většina aplikací třetích stran ještě své zaoblené ikony nemá. To má ovšem velmi lehké řešení

Designér Stjin de Vries vytvořil vlastní balíček upravených ikon, které se podobají designovému stylu macOS Big Sur. Sada obsahuje ikony nejen pro aplikace třetích stran, ale i pro některé nativní aplikace, jako Numbers, Pages a Keynote. Z důvodu, že je sada poměrně nová, obsahuje pouze několik ikon. Tvůrce ovšem přislíbil, že balíček ještě rozšíří a to v dohledné době. Sadu upravených ikon si můžete stáhnout zde, popřípadě zde naleznete další sadu od @basvanderploeg.

Jak v macOS změnit ikony aplikací?

Změna ikony jakékoliv aplikace na Macu je velmi jednoduchá. Otevřete Finder -> Kliknete na sekci “Aplikace” -> Vyberete si jakoukoliv aplikaci -> Klikněte pravým tlačítkem myši -> Vyberete položku “Informace”. A nyní přichází ta nejdůležitější část. Vyberete si libovolný obrázek, v našem případě ikonu z výše zmíněných balíčků a tu přetáhnete na stávající ikonu, v levém horním rohu.

Ikona by se měla vzápětí změnit. Pokud se něco pokazilo a ikona se neukazuje, vymažte jí a postup proveďte znovu. Vymažete jí způsobem, že kliknete na ikonu aplikace, která je zvýrazněna na fotografii výše, a stisknete klávesu Backspace. Ikona zmizí a objeví se její originální podoba.

Mně osobně tyto ikony přijdou elegantní a minimálně za vyzkoušení rozhodně stojí. Minimálně si tím můžete udělat představu o tom, jak budou vypadat ikony aplikaci v nové verzi operačního systému.

Co si vy myslíte o nových ikonách v macOS Big Sur? Líbí se vám, nebo preferujete současný styl?

Štítky

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close