AktualityNovinky

Rusko vydalo netradičního průvodce pro bezpečnější selfie

Ruská policie spustila velmi netradiční kampaň, která by ještě před pár lety byla naprosto nemyslitelná. Ve svérázném Rusku byly totiž vydány brožury, cedule, letáky a online průvodci, které varují před vystavováním se nebezpečným situacím jen za účelem vyfocení povedené selfie. Leták zakazuje několik potenciálně nebezpečných činností. Například vyjasňuje, že selfie s projíždějícím vlakem, která sice může mít na našem facebookovém profilu značný úspěch, by nemohla dopadnou zrovna šťastně. Stejná situace platí pro fotku se zbraní v ruce nebo na stožáru vysokého napětí. Níže se můžete podívat na další život ohrožující selfie příležitosti.

russia-safe-selfie-two

Celá kampaň může působit přinejmenším úsměvně. Francouzská zpravodajská agentura AFP ale uvádí, že v Rusku se už takto zranilo asi 100 lidí a několik dokonce zemřelo. A to vše pouze za tento rok. Holt  jsou rusové trochu silnější nátury, které pro dobrou fotku udělají všechno možné. Příkladem může být žena, která se během focení střelila do hlavy. Ta naštěstí přežila, takové štěstí už ale neměl jiný muž. Při šplhu na železniční most se omylem dotkl životu nebezpečných drátů kolejového vedení. “V poslední době si všímáme vzrůstajícího počtů zranění způsobených právě touto populární činností. Před pořízením selfie by si měl každý člověk uvědomit, že závod za co největším počtem lajků by mohl skončit tragicky.” Uvedl pro AFP vládní zdroj.

Počínaje předvčerejškem budou strážníci mladým lidem rozdávat tyto brožury a spustí kampaň na sociálních sítích. Toto však není problém pouze Ruska, tamní orgány se rozhodly bojovat proti vzrůstajícímu globálnímu problému. Například nedávno byl jeden velšan usmrcen bleskem, jak se později ukázalo, že nehoda byla smrtelná protože dotyčný měl s sebou selfie stick. Myslíte si, že ruská kampaň pomůže snížit počet umrtí při tak všední činnosti jakou je focení? O svůj názor se můžete podělit v diskuzi pod tímto článkem

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button