Tipy a triky

Ruce už si snad všichni myjeme. Co takhle vydesinfikovat si také telefon?

Téma číslo jedna posledních dní a týdnů je jasné. Šíření nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc Covid-19. Onemocnění to, naštěstí, ve většině případů není nijak zvlášť závažné. U části nakažených však způsobuje velmi vážné komplikace. Společně s nakažlivostí, které tato nemoc dosahuje, má potenciál absolutně přetížit zdravotní systém. Ostatně stačí se podívat do Číny nebo Itálie. Právě tomu se teď prostřednictvím tvrdých opatření snažíme za každou cenu zamezit.

Zdroj: CeskyMac.cz / autor fotografie: Richard Streit

Globální pandemie však může být také příležitost každého z nás přehodnotit své dosavadní hygienické návyky. Často slyšíme o důležitosti pravidelného a důkladného mytí rukou. To je určitě naprosto v pořádku. Za zvážení ovšem stojí také dezinfekce zařízení, které má moderní člověk v rukou takřka neustále – mobilního telefonu.

Tento údaj už jste nejspíše slyšeli. Rozhodně ale neuškodí připomenout si ho ve světle aktuálních světových událostí ještě jednou. Mobily na sobě nesou až desetkrát více bakterií než záchodové prkénko. Tuto skutečnost už potvrdilo několik výzkumů. O virech se příliš nemluví. Přesto však i telefon může hrát roli přenositele, a to zejména v případě, že telefon někomu půjčíte. Proto rozhodně neuškodí telefon čas od času podrobit dezinfekční kůře.

Apple letos představí první MacBook s vlastním procesorem typu ARM. Co od něho můžeme očekávat?

Stejně nelze za zrovna sterilní prostřední označit ani počítačovou klávesnici. Také té rozhodně neuškodí, když ji řádně vyčistíte. Opět je tato procedura více než na místě, pokud počítač používá více lidí. Bakteriemi a možná i viry zanesené povrchy očistíte nejlépe přípravkem na bázi alkoholu. Přípravek nenanášejte přímo na telefon. Lepší bude jej očistit papírovým ubrouskem. Ideální jsou například čistící ubrousky, které jsou dezinfekcí již napuštěné. Stejně jak je namístě důkladně otřít také obal telefonu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button