Novinky

Rozumná regulace při práci s osobními daty je na místě, řekl ke skandálu Facebooku Tim Cook

Otázka ohledně postoje k obřímu skandálu Facebooku, který čelí nařčení v souvislosti s nedbalou správou osobních dat, jež později posloužily k manipulaci s veřejným míněním napříč světem, se nevyhnula ani Timu Cookovi. Šéf Applu se vyjádřil během vývojářské konference v Číně, kde řekl, že by v souvislosti s nakládáním s osobními daty uvítal dobře navrženou regulaci.  

Jeden z nejmocnějších mužů technologického průmyslu také řekl, že k podobné události nemělo v první řadě vůbec dojít. Facebook si totiž měl svá data hlídat důsledněji. “Možnost, kdy v podstatě kdokoliv může získat přístup k vaší internetové historii za několik let, s kým se bavíte, s kým se baví oni, co máte a nemáte rádi a vůbec, každý sebemenší detail vašeho života – podlě me by taková možnost ani neměla existovat,” prohlásil Cook v Číně. Vedle toho také generální ředitel Applu ujistil, že jeho společnost nebere nakládání s podobnými daty na lehkou váhu.

Tim Cook: Muž, který vystoupil ze stínu svého bývalého šéfa

Tim Cook se rozmluvil také o slovních přestřelkách prezidenta Trumpa s dalšími mocnostmi světa. Právě Čína je totiž jedním z trhů, na který by republikánský prezident rád uvalil protektivní cla. Vcelku logický krok, který si klade za cíl uchránit americké výrobce strategických surovin a produktů před levnou konkurencí z Číny, však může teoreticky vyvolat obchodní válku. Nejlidnatější země světa je ovšem pro Apple strategický trh, kde si navíc firma nechává vyrábět naprostou většinu své produkce. Jakékoliv ochlazení ekonomických vztahů s Čínou tak Cooka pochopitelně znepokojuje.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button