Novinky

Rozlučte se s myšlenkou zahnutého displeje. Další iPhone dostane plochý OLED panel

Od Applu se letos všeobecně očekává, že v posledním čtvrtletí letošního roku představí iPhone s 5,8” OLED displejem. Zatímco některé zprávy avizovaly dvojitě zakřivený panel ve stejném stylu, jaké nabízí vrcholné modely Samsung Galaxy, nejnovější prognózy hovoří o tom, že Apple zůstane věrný konvenčnímu řešení.

03_oled_display-1024x541

Analytik Wayne Lam z IHS Markit se v odpovědi pro redakci MacRumors nechal slyšet, že v případě Applu počítá s iPhonem, jehož převážnou část čelní strany zabere OLED displej, který bude krýt 2.5D krycí sklo. S podobným názorem přichází i ostatní zdroje s odkazem na současné trendy z oblasti telekomunikačního průmyslu.

Pokud shrneme dosavadní spekulace a spojíme s aktuálním děním, lze snadno dojít k závěru, že Apple naskočí na stejnou vlnu jako LG s modelem G6. V praxi to znamená roztažení displeje co nejblíže okrajům, což dovolí zvětšit úhlopříčku panelu při zachování dimenzionálních proporcí.

iPhone-7-Plus-Piano-and-Dark-Black-AppleArab-concept-001

Přípravy na téměř jistý přechod k OLED technologii jsou již nyní patrné v prostředí iOS, kde se čím dál více objevuje černá barva. Z podstaty OLED displejů jde o logický krok, jelikož právě černá barva znamená neaktivní pixely, které nespotřebovávají energii, což se pozitivně projeví na celkové výdrži zařízení. Displeje založené na OLED technologii se mimo jiné chlubí skvělými pozorovacími úhly, vysokou úrovní jasu, rychlou dobou odezvy a bohatým barevným rozsahem. OLED je v podstatě ve všech ohledech lepší než LCD, které se dostalo na své limity.

iphone_7_plus_jetblack3

Mezi hlavní dodavatele displejů bude s nejvyšší pravděpodobností patřit jihokorejský Samsung, který v minulém roce oznámil výrazné zlevnění nákladů na produkci OLED panelů při navýšení výrobních kapacit.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Absence zakřiveného displeje může pro řadu fanoušků znamenat jisté zklamání, nicméně z čistě praktického hlediska nejde o žádný hendikep. Zakřivení v praxi nepřináší žádné benefity a jeho hlavní úloha spočívá pouze v estetice.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close