Novinky

Rodinu vídám sporadicky a málem jsem nestihl bratrovu svatbu. Elon Musk promluvil o svém soukromí

Elon Musk prožívá divoké období. Ačkoliv do světa stále chrlí další nápady a vize, jak změnit svět, jeho vlajková loď se jen sotva drží nad hladinou. Řeč je o automobilce Tesla, jejíž finanční kondice není příliš uspokojivá. Zlí jazykové značce vyvíjející elektromobily dokonce prorokují brzký krach. Díky permanentním ztrátám navíc trpělivost dochází i investorům.

Vše nyní závisí na startu výroby cenově dostupnějšího Modelu 3, který měl Teslu vynést mezi velké a významné výrobce aut. Realita je ovšem taková, že náběh výroby se stále opožďuje, lidé hromadně ruší rezervace objednaných vozů a ti, kteří si Model 3 převzali, si stěžují na mizernou kvalitu zpracování. Doba navíc pokročila a nyní své vlastní elektromobily vyvíjí v podstatě každá automobilka. Tesle tak od představení vozu před dvěma lety dramaticky narostla konkurence.

Nyní se Elon Musk o svém pracovním vytížení a kondici Tesly rozpovídal při rozhovoru pro americký deník The New York Times. O svém soukromí přitom Musk pohovořil poměrně otevřeně. Reportérovi The New York Times sdělil, že svou rodinu vídá jen sporadicky a kvůli pracovnímu vytížení skoro nestihl bratrovu svatbu. Údajně nebývá výjimkou, že Elon v továrně tráví tři až čtyři dny v kuse. Je si však vědom toho, že takto extrémní pracovní vytížení si vybírá svou daň právě v čase, který by mohl trávit s rodinou nebo přáteli.

Tesla potřebuje nového ředitele

Deník The New York Times v této souvislosti připomněl, že Tesla nejspíše hledá člověka, který by firmu společně s Muskem vedl. Jednalo by se v podstatě o provozního ředitele, což je funkce, kterou nyní Musk zastupuje sám a to nejen v Tesle ale i ve svých dalších firmách. V této souvislosti údajně oslovil například Sheryl Sandbergovou z Facebooku. Samotný Elon Musk však tyto spekulace vyvrací s tím, že má v plánu i nadále své firmy aktivně řídit.

Vysvětlily se také Muskovy podivné tweety, které do světa občas vysílá v nočních hodinách. Elon totiž v případě nouze užívá silné prášky na spaní. Někdy se ovšem stane, že nezaberou a miliardář poté noci tráví právě psaním na Twitter. Takto vznikl například i vzkaz thajskému potápěči, kterého nazval pedofilem. Potápěč totiž prohlásil, že ponorka, kterou Musk narychlo zkonstruoval pro záchranu chlapců uvězněných v jeskyni byla k ničemu a v podstatě se jednalo jen PR krok. Investoři Muskových firem jsou si údajně vědomi také toho, že zakladatel Tesly čas od času nepohrdne ani rekreačními drogami. Je však zjevné, že Elon Musk své největší firmě bezmezně věří. V rozhovoru totiž nezapomněl zmínit, že to nejhorší už má podle něj Tesla za sebou.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button