Novinky

Roboty od Boston Dynamics možná už brzy uvidíme pomáhat v nemocnicích

Jihokorejské Hyundai oficiálně dokončilo akvizici společnosti Boston Dynamics, která patří mezi výrobce jedněch z nejpokročilejších robotů. Na oslavu této události se firma rozhodla natočit poutavé video, do jehož hlavní role obsadila hned sedm čtyřnohých robotů Spot.

Foto: Hyundai

Skupina robotů předvádí působivé taneční kreace na hudbu populární K-popové kapely BTS. Předmětem klipu je ukázat hlavní přednosti robotických systémů od Boston Dynamics, které z hlediska pohybu patří mezi absolutní špičku. A je to právě tato část technologie, v níž Hyundai vidí obrovskou příležitost pro další vývoj.

Zatímco u nás vnímáme Hyundai jako výrobce automobilů, ve skutečnosti je záběr této společnosti mnohem širší. Mezi oblasti zájmu patří mimo jiné také robotika, respektive vývoj nejrůznějších platforem pro zlepšení lidské mobility. Pod tím si můžeme představit například exoskeletony, které po nasazení na dolní končetiny umožňují ochrnutým lidem opět chodit.

Foto: Hyundai

V případě Boston Dynamics se aktuální vize točí kolem integrace robotů do celé řady odvětví. Pokud Hyundai nepoleví ze svého snažení, brzy bychom mohli čtyřnohé roboty potkávat například v nemocnicích, kde mohou pomáhat s distribucí léků, spotřebního materiálu, nebo třeba kontrolovat pacienty na lůžku.

https://youtu.be/O2_NEy0iDck

Jakkoli to nemusí na první pohled zdát, uskutečněná akvizice může konání Boston Dynamics značně akcelerovat a to po všech směrech. Do budoucna tak bude zajímavé sledovat, jakým směrem se pohne vývoj nových robotů a zda se pod křídly Hyundai podaří urychlit jejich integraci do komerčního prostředí. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button