Recenze

Recenze Xiaomi Smart Blender: chytrý mixér, který vám zvládne dokonce i uvařit

Společnost Xiaomi má v segmentu spotřební elektroniky obrovský záběr. S logem této značky si můžete pořídit prakticky cokoli počínaje smartphony a pokračuje přes elektrické koloběžky až po dávkovače granulí pro vaše čtyřnohé mazlíčky. V portfoliu naleznete dokonce kuchyňské spotřebiče, jako je například Xiaomi Smart Blender, kterým nám dorazil do redakčního testu. Pojďme se tedy podívat na to, co takový chytrý mixér vlastně umí.

Design a konstrukce: zapadne do každé kuchyně

Když Xiaomi Smart Blender vybalíte z krabice a postavíte na kuchyňskou linku, v zásadě se příliš neliší od tradičních mixérů. Spodní část tvoří bytelná základna s kombinovaným voličem režimů, do něhož je integrován monochromatický OLED displej. Po stranách se nachází dvě dotyková tlačítka pro nastavení odloženého startu a přerušení programu. 

Druhou část mixéru tvoří vysoká nádoba z borosilikátového skla, která pojme až 1 600 ml tekutin. Na jejím dně se pak nachází celkem 8 čepelí z nerezové oceli, které se starají o míchání, mixování a drcení. Co na první pohled není vidět a zároveň patří mezi klíčovou výbavu, je integrovaná topná deska. Díky ní lze v blenderu připravovat také teplé pokrmy.

Xiaomi Smart Blender recenze

Celkové pojetí designu a bílá barva působí příjemně neutrálním dojmem a mixér díky tomu snadno zapadne do jakkoliv laděné kuchyně. Ze začátku jsem se bál lesklých plastů, ale po pár týdnech používání se ukázalo, že povrchová úprava je dostatečně odolná a snadno se čistí. Celkové rozměry jsou 188 × 222 × 436 milimetrů.

Maximální kapacita nádoby je 1 600 ml. Pokud se ovšem rozhodnete připravovat horké pokrmy, výrobce doporučuje nepřekračovat 1 200 ml.

Ovládání: s mobilem i bez něj

Klíčem k úspěchu každého kuchyňského spotřebiče je snadná obsluha. V případě Xiaomi Smart Blender si navíc můžete vybrat. Buď jej můžete ovládat otočným voličem, nebo si na pomoc přizvat telefon, který vám navíc odemkne přístup ke všem jeho chytrým funkcím.

Pokud se rozhodnete pro tradiční přístup, případně se vám nechce brát do ruky mobil, tak se Xiaomi Smart Blender chová jako klasický mixér. Otočným kolečkem si zvolíte jeden z přednastavených režimů, případně si jeho otáčením doprava/doleva regulujete rychlost otáček. Stisknutím tlačítka pak spustíte připravené programy.

Ta pravá kuchařská zábava se ovšem rozjede v momentě, kdy mixér spárujete s mobilní aplikací Mi Home. Rázem totiž dostanete přístup k sérii nejrůznějších receptů, kde nechybí ani polévky a další teplé pokrmy.

Super pomocník pro maminky i sběhlé kuchtíky

V aplikaci naleznete několik desítek receptů zahrnující zmrzliny, smoothie, omáčky, krémové polévky, zmrzliny a další. V praxi si navíc můžete jednotlivé postupy ohnout k obrazu svému. To ocení například maminky, které v blenderu snadno připraví příkrmy pro své ratolesti.

V naší domácnosti se mixér osvědčil také jako skvělý pomocník při vaření krémových polévek. Do nádoby stačí vložit nakrájené suroviny, zapnout program a za několik desítek minut máte hotovo. O všem máte díky displeji dokonalý přehled, takže se nemusíte bát, že byste něco prošvihli. A když byste náhodou nebyli v kuchyni, nic se neděje. Aktuální stav totiž můžete průběžně kontrolovat z mobilu a po dokončení vás aplikace upozorní formou notifikace. Příjemnou vychytávkou je také funkce tepelné izolace, která automaticky udržuje teplotu až po dobu čtyř hodin.

Máte chuť na tomatovou polévku? Žádný problém – do mixéru stačí dát všechny suroviny, vybrat v aplikaci recept a za půl hodiny už můžete začít servírovat. 

Přestože v aplikaci najdete slušnou zásobu receptů, osobně bych si dokázal představit ještě o něco širší výběr. V zásadě platí, že suroviny lze zaměnit za jiné a tím si vytvářet vlastní pokrmy či nápoje. Někdy ovšem člověk potřebuje inspiraci a proto bych uvítal, kdyby Xiaomi alespoň čas od času přišlo s aktualizací, která by do aplikace přidala další recepty.

Výkon mixéru je 1 000 W (tepelný výkon činí až 950 W), což bohatě dostačuje pro mixování a sekání většiny tvrdých potravin a kostek ledu

Kdo už někdy něco vařil, tak moc dobře ví, že úklid kuchyně a mytí nádobí není žádná extra zábava. Mixér se sice sám neumyje, ale aspoň vám to usnadní speciální režim pro čištění. To funguje tak, že do nádoby nalijete vodu a spustíte čistící program, který vytvoří silný vír. Odolnější zbytky však musíte vzít ručně. V těchto momentech mi vadilo, že sekací & míchací čepele nelze vyndat, takže při čištění musíte dávat pozor, abyste se neřízli. Nože jsou opravdu velmi ostré.

Xiaomi Smart Blender recenze

Xiaomi Smart Blender se v naší domácnosti osvědčil jako fajn pomocník pro rychlou přípravu polévek a smoothie, které u nás celkem frčí. Za největší benefity považuji snadnou obsluhu a výkonný motor, který si poradí i s kostkami ledu. Zásadní výhodu představuje propojení s mobilní aplikací, která vás upozorní na dokončení programu. Online receptář vám naopak pomůže s přípravou čerstvých džusů, šejků, džemů a zároveň poslouží také jako fajn inspirace na přípravu dalších dobrot.

Xiaomi Smart Blender

8.4

Design & zpracování

8.5/10

Chytré funkce

8.0/10

Výkon

9.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Plusy

  • Neutrální design
  • Mixovací a tepelný výkon
  • Chytré funkce
  • Propojení s aplikací Mi Home
  • Snadné ovládání

Mínusy

  • Aplikace není v češtině
  • Sekací nože nelze vyndat
  • Omezená nabídka receptů

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button