Recenze

Recenze Trust Kodo: povedená bezdrátová sluchátka pro nenáročné

Bezdrátová sluchátka jsou signifikantním produktem, který jasně odráží současné trendy ve světě moderních technologií. Pro výrobce jde o nejsnazší způsob, jak vyjádřit svou víru v bezdrátovou budoucnost a zároveň jít s dobou. Lví podíl na tom má pochopitelně Apple, který u iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus nadobro pohřbil 3,5mm jack. Zároveň tím otevřel dokořán dveře ostatním společnostem, které se soustředí na výrobu příslušenství. Výjimkou není pochopitelně ani společnost Trust, která před nedávnem uvedla na náš trh nový bezdrátový headset s komerčním označením Trust Kodo.

Zpracování a konstrukce

Na úvod se sluší zmínit, že jde o cenově dostupná sluchátka, která jsou určena především nenáročným uživatelům. S tím plně koresponduje také konstrukce, kterou tvoří převážně plasty. Zpracování je ovšem velmi dobré. Všechny díly skvěle lícují a ani když budete sluchátka trápit kroucením, nevydají sebemenší hlásku. Plastová konstrukce sice nevzbudí kdovíjaký dojem, ovšem jednu výhodu přeci jen má. Tou je nízká hmotnost, která se zastavila hodnotě 140 gramů. Díky tomu se ani po několika hodinách nedostavuje pocit únavy. Příjemně je také nastavený přítlak na uši, což ocení především uživatelé nosící brýle. Polstrování náušníků a hlavového mostu je na můj vkus poněkud tuhé, nicméně i tak poskytuje dostatečný komfort. Co už tolik nepotěší, je nemožnost sluchátka jakkoli složit. V batohu tak zaberou poměrně dost místa, což může za určitých okolností vadit.

Ergonomie a ovládání

Veškeré ovládací prvky se nachází na vnější straně pravé mušle. Na spodní straně se dále ukrývá napájecí microUSB konektor a 3,5mm audio jack. Pokud se vám sluchátka vybijí, stačí je pouze propojit za pomoci kabelu (je součástí balení) a hraje se dál. O indikaci stavu se stará jediná LED dioda pod vypínacím tlačítkem na vnější straně náušníku. Zbylá čtyři tlačítka slouží pro regulaci hlasitosti a přeskakování skladeb. Chod kolébkových voličů je zbytečně tuhý a obecně se nepříliš dobře mačkají. Na umístění tlačítek hlasitosti se dá po chvíli zvyknout, chce to ovšem trénink. To ovšem neplatí o zbylé dvojici tlačítek, která jsou na tak nepřirozeném místě, že písničky budete raději přeskakovat z telefonu.

Jak to hraje?

Nyní se již dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu. Od sluchátek v cenou pod tisíc korun se nedají čekat zázraky. Projev je na dané poměry přesto velmi dobře vyvážený, což z Trust Kodo dělá sluchátka pro všestranné použití. Možná to je tím, že jsem očekával „šumítka“ pro děti, nicméně při prvním puštění se dostavilo velmi milé překvapení. Basy sice postrádají tolik moderní šťavnatost, ale i tak je jich dost na vychutnání elektronické hudby. O poznání hůře na tom jsou výšky, které jsou značně zastřené a bez jakýchkoli detailů. Naštěstí to zachraňují dominantní středy, které však mají někdy až zbytečně agresivní projev. Z pohledu hudebních žánrů se Trust Kodo nejlépe hodí na popovou a elektronickou hudbu. Příjemný zážitek nabídnou také při sledování filmů a seriálů. Samozřejmě je třeba brát v potaz cílení na méně náročné uživatele, kteří nepátrají po každém nástroji v orchestru či neprahnou po utrhnutí hlavy z masivních efektů u posledních Avengers.

Co se týče výdrže, výrobcem udávaných 8 hodin na jedno nabití je zcela v pořádku. Příjemným překvapením je také dosah Bluetooth (verze 4.1). V praxi jsou na tom z hlediska signálů o poznání lépe než Lamax Elite E-1 (recenze), která stojí zhruba třikrát tolik. Opomenout nelze ani přítomnost mikrofonu, s jehož pomocí můžete Trust Kodo použít také jako handsfree.

Trust Kodo jsou dobře zpracovaná bezdrátová sluchátka, která mají rozhodně co nabídnout. Za nejhorší prohřešek lze považovat nedotaženou ergonomii tlačítek, na kterou se těžko zvyká. Vypíchnout si však zaslouží konstrukce zaručující pohodlné používání a na danou cenovou relaci zajímavý zvukový projev. Trust Kodo nabízí za necelých tisíc korun maximum všeho, co lze za tuto cenu dostat.

6.6

Zpracování

7.0/10

Design

6.0/10

Uživatelský zážitek

6.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • Nízká hmotnost
  • Dosah Bluetooth
  • Příznivá cena
  • 3,5mm jack

Mínusy

  • Nemožnost složení sluchátek
  • Ergonomie tlačítek

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button