Recenze

Recenze Lamax Elite E-1: precizní bezdrátová sluchátka s výborným zvukem

S představením iPhonu 7/Plus (recenze) dal Apple jasně najevo, jakým směrem se chce vydat. Odstranění 3,5mm jacku vyvolalo bouřlivé diskuze a zároveň rozdělilo komunitu na dva názorem odlišné tábory. Prognózy věštící úpadek zájmu o jablečné smartphony se nakonec nenaplnily. Naopak došlo k širokému otevření segmentu s bezdrátovými sluchátky. V podstatě se není ani čemu divit. Bezdrátová sluchátka přináší obrovské množství výhod v čele s komfortním stylem používání.

Po kratší pauze nám do redakce dorazila další sluchátka od společnosti Lamax, která nesou komerční označení Elite E-1. Na rozdíl od nedávno testovaných Beat Blaze B-1 (recenze) jde o model, který má mnohem vyšší ambice. Produkty od Lamaxu obecně vynikají skvělým poměrem cena/výkon a jinak tomu není ani tentokrát.

O videorecenzi bezdrátových sluchátek Lamax Elite-E1 se postaral náš partnerský projekt GizLife. Pokud si nechcete nechat ujít naše videa ze světa Applu a technologií, nezapomeňte se přihlásit k odběru zde.

Konstrukce a zpracování

Než se dostaneme k popisu konstrukce, sluší se začít balením, respektive standardně dodávaným příslušenstvím. Kromě sluchátek samotných dostanete pevné cestovní pouzdro, kam výrobce přibalil napájecí microUSB kabel a propojovací kabel pro případ, že dojde k vybití akumulátoru. Snadno tak můžete z bezdrátových sluchátek udělat drátová a pokračovat v nerušeném poslechu.  Lamax Elite E-1 nabízí supraaurální konstrukci, to znamená že leží na uších. Výplň koženkových náušníků je dostatečně měkká a skvěle tlumí okolí. Přítlak je tak akorát a pocit otlačení se dostaví až po několika hodinách. Hlavový most a mušle jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který vydrží i hrubší zacházení. Posuvné díly pro nastavení velikosti a otočné klouby jsou vyrobeny z kovu. Sluchátka lze navíc snadno složit a uložit do přepravního pouzdra. Výrobce nabízí dvě barevná provedení (tyrkysová a černá), přičemž námi testovaná varianta je typická pro všechny produkty nesoucí logo Lamaxu.

Ovládání

Veškeré ovládací prvky jsou soustředěny do pravé mušle, která slouží jako jeden velký kříž s tlačítky. Kromě zapnutí a vypnutí můžete přeskakovat mezi skladbami a regulovat hlasitost. Ergonomie je slušná a k pochopení vám bude stačit pár minut poslechu. Jedinou výtkou mám k nastavení ovládání hlasitosti, pro které je nutné delší stisk tlačítek, kratší slouží pro přeskočení skladby. Osobně bych uvítal, kdyby tento systém fungoval naopak. Plusové body připisuji na vrub mechanických spínačů. Ostatní výrobci se často uchylují k dotykovým senzorům, které v praxi mohou být spíše na škodu. Na stejné straně se nachází stavová dioda, microUSB konektor a 3,5mm jack. Díky integrovanému mikrofonu lze sluchátka použít také jako handsfree. Kvalita mikrofonu je spíše průměrná a pokud se budete nacházet v hlučném prostředí, druhá strana vám nemusí dobře rozumět.

Co mě na Lamax Elite E-1 skutečně překvapilo, je výdrž. Výrobcem udávaných 20 hodin je zcela reálných a nabíječku budete hledat jen velmi zřídka. Když přeci jen dojde k nejhoršímu, lze sluchátka připojit za pomoci již zmíněného kabelu. Dosah Bluetooth (verze 4.1) se pohybuje kolem šesti metrů, na delší vzdálenost už dochází k občasnému vypadávání zvuku. Vše samozřejmě závisí na konkrétních okolnostech a pokud budete sluchátka používat na zahradě, kde signálu nepřekáží zdi, lze počítat s citelně vyšším dosahem. Příjemným benefitem je MultiPoint připojení umožňující připojení sluchátek k dvěma různým zařízením. V praxi tak můžete poslouchat hudbu z počítače a zároveň přijmout hlasový hovor z telefonu.

Zvukový projev

Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, čímž je pochopitelně zvukový přednes. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou prozradím, že Lamax Elite E-1 mě velmi mile překvapila. Tak jak je v dnešní době zvykem, důraz je kladen především na šťavnaté basy. Obecně však lze hovořit o příjemně dynamickém projevu, který vás bude jednoduše bavit. Středy mají dostatek detailů, které oceníte při pasážích s vokály. Špatně na tom nejsou ani výšky, které patří k tomu lepšímu v dané cenové kategorii. Osobně preferuji spíše elektronickou hudbu, pro níž jsou sluchátka jako dělaná. Na limity narazíte až u metalových nářezů, kde basy postrádají rychlost. Na druhou stranu klubový mix Cola od CamelPhat si budete užívat každou vteřinu jeho trvání. Zábavně laděný charakter je vhodný také pro sledování filmů prošpikovanými blyštivými efekty.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Verdikt

Společnost Lamax si dává u svých produktů záležet na pečlivě vyváženém poměru ceny a výkonu. V případě bezdrátových sluchátek Lamax Elite E-1 tomu není jinak. Po stránce designu a konstrukce jde o perfektně zpracované zařízení, které udělá radost i náročnějším uživatelům. Hlubokou poklonu skládáme za nečekaně příjemné naladění zvuku, které snese srovnání s mnohem dražší konkurencí.

Velmi slušný dojem na nás udělal integrovaný akumulátor s kapacitou 450 mAh, který poskytuje dostatek energie na dvacet hodin provozu. Opomenout nelze ani bohaté příslušenství v podobě cestovního pouzdra a propojovacího kabelu. Vytknout lze pouze poněkud krkolomné ovládání hlasitosti. Pokud tedy hledáte bezdrátová sluchátka s širokým spektrem nasazení a příjemnou cenou, Lamax Elite E-1 si zaslouží vaší pozornost.

7.9

Zpracování

8.0/10

Design

7.5/10

Zvuková kvalita

7.0/10

Cena

9.0/10

Plusy

  • Kvalitní zpracování
  • Cestovní pouzdro v ceně
  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Dlouhá výdrž

Mínusy

  • Ovládání hlasitosti by mohlo být řešeno lépe

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tyhle sluchátka mám už asi měsíc a hrajou fakt skvěle, hlavně na uši jsou velice pohodlné.

  2. Díky za tip. Nadělím si k Ježíškovi. 🙂
    Často je srovnávají s Marshally, ale u nich neni pouzdro, které se hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button