Recenze

Recenze Lamax Beat Blaze B-1: kvalitní bezdrátová sluchátka pro masy

Bezdrátová sluchátka získávají mezi širokou veřejností na stále větší oblibě. Výhody plynoucí z bezdrátové technologie jsou pro běžné uživatele zajímavým lákadlem, čemuž se ani nelze divit. Nekonečné rozmotávání, přetržené dráty a další peripetie jednoduše nejsou tím, co by kdokoli z nás chtěl řešit, zvlášť když lze na trhu pořídit kvalitní bezdrátová sluchátka za cenu lehce nad hranicí 1000 korun. Přesně to je případ námi testovaných sluchátek Lamax Beat Blaze B-1.

Než jsem Beat Blaze B-1 nasadil poprvé na hlavu, upřímně jsem netušil co mě může čekat. Po konstrukční stránce jde o kvalitně zpracovaný produkt, kterému toho nelze co vytknout. Hlavový most a vnější část mušlí kryje povrchová SoftTouch úprava. Ta je velice příjemná na dotyk, byť trochu trpí na ulpívání otisků. Sluchátka lze navíc snadno prodloužit na požadovanou délku tak, aby dobře sedla na každý typ hlavy. Osobně mi však vadil poměrně silný přítlak, který začal být po pár hodinách poslechu nepříjemný. Na druhou stranu pro někoho může jít o požadovanou vlastnost, zvlášť pokud hodlá sluchátka nosit během sportovních aktivit. Na hlavě sedí doslova jako přibitá a ani při extrémně prudkých pohybech nehrozí jejich spadnutí.

Sluchátka se zapínají za pomoci kolébkového tlačítka, které slouží zároveň pro ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a přijmutí hlasového hovoru. Díky integrovaným mikrofonům lze Beat Blaze B-1 použít také jako bezdrátovou handsfree sadu. Na stejné straně jako ovládací prvky se ukrývá microUSB konektor pro napájení a 3,5mm audio jack. Díky standardně dodávanému kabelu tak můžete z Lamax Beat Blaze B-1 udělat drátová sluchátka. K tomu vás ovšem může donutit pouze vybitá baterie, jejíž kapacita činí 250 mAh. Když už jsem nakousl výdrž, v praxi můžete počítat s poslechem o délce 6 až 8 hodin.

A nyní k tomu nejdůležitějšímu. Jak bylo nastíněno v úvodu, zpočátku jsem od sluchátek nečekal žádné zázraky. O to milejší překvapení na mě čekalo při spuštění playlistu naládovaného housovou muzikou. Zvukový přednes je citelně ovlivněn touhou posluchačů po hutných basech. Podstatně méně prostoru se dostalo středům, které jsou nevýrazné. Stejná situace se týká i výšek, které se znatelně projeví pouze při nižší hlasitosti. Pokud máte rádi elektronickou hudbu a hip hop, přijdete si na své. Nadšenci do metalu či klasické hudby se budou muset pohlédnout jinde.

Ne každý je audiofil, většina uživatelů požaduje spíše než chirurgický přednes ve všech pásmech hutné basy a dlouhou výdrž – přesně to Lamax Beat Blaze B-1 nabízí.

Sluchátka Lamax Beat Blaze B-1 mě velmi mile překvapila. Po zvukové stránce nabízí mnohem víc, než bych od nich čekal. Kromě kvalitního zpracování si zaslouží vypíchnout skládací konstrukce a bohaté příslušenství, u něhož se nezapomnělo ani na praktické textilní pouzdro. Zamrzí pouze starší verze Bluetooth (2.1), což lze s ohledem na cenu pochopit. Pokud hledáte levná bezdrátová sluchátka se šťavnatými basy a dlouhou výdrží, Beat Blaze B-1 jsou ideálním kandidátem.

Lamax Beat Blaze B-1

8.3

Zpracování

8.5/10

Design

8.5/10

Zvukový přednes

7.5/10

Cena

9.0/10

Výdrž

8.0/10

Plusy

  • Kvalitní zpracování
  • Šťavnaté basy
  • Cena
  • Skládací konstrukce
  • Lze z nich udělat drátová sluchátka

Mínusy

  • Silný přítlak
  • Starší verze Bluetooth
  • Zastřené středy a výšky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button