Recenze

Recenze MagSafe Wallet 2.0: po roce používání přichází nová verze

Bude to již rok, co jsem recenzoval první MagSafe peněženku. Během celého roku používání jsem vyměnil sedlově hnědou za univerzálnější černou variantu, kterou mohu kombinovat s naprosto jakýmkoliv krytem. Letos Apple představil novou verzi kožené peněženky, která má podporu aplikace Find My, neboli Najít. V čem je nová generace jiná, jaká přináší vylepšení a čím dokáže zaujmout?

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Rok v praxi

Loni v říjnu jsem svou normální peněženku vyřadil z provozu a přesedlal jen a pouze na tu od Applu. Potřebuju u sebe nosit akorát občanský a řidičský průkaz. Třetí místo v peněžence střídá záložní platební karta, nebo ISIC. Ten už mimochodem jde konečně vložit do aplikace Alive v telefonu, ze které je právoplatný úplně všude.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Musím Apple pochválit za zpracování kožené peněženky, protože ani po roce jsem nezaznamenal, že by se kůže nikterak vytahala a doklady v ní proto nedržely. Kromě pár drobných škrábanečků, které se na kůži prostě časem objeví byla peněženka po roce stále jako nová. Apple ale představil novou verzi své MagSafe Wallet a tak nastal čas na výměnu. Zkušeně už jsem vzal univerzální černou – nově pojmenovanou jako temně inkoustová.

Rozdíly mezi peněženkami

Na první pohled budete rozdíly hledat marně. Ani přejmenování barvy odstínu nepřineslo jinou podobu černé, tedy alespoň moje chlapské oči pořád vidí tu samou černou barvu. Co se ale změnilo, je materiál, tedy minimálně na dotyk mi přijde, že jde o jiné zpracování či spíše jinou kůži. Stejně tomu tak je v případě kožených krytů na iPhony 13 (mini) a 13 Pro (Max).

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Tou největší novinkou je podpora aplikace Find My / Najít. Po představení mě tato skutečnost velice nadchla, protože AirTagy jsem vybavil celou rodinu a sám je mám snad úplně všude. Nevím, jestli to uniklo jenom mně, nebo to na keynote nebylo vysvětleno úplně správně, ale nová MagSafe Wallet se nechová jako AirTag, což už naznačuje i fakt, že se peněženka v aplikaci Najít objevuje pod Zařízeními, nikoliv pod Předměty.

Když se nad tím teď logicky zamyslím, je mi jasné, že do kožené peněženky se nemůže vejít technologie, která je v AirTagu, ale znělo to fajn. Novinka polohu zaznamenávat umí. Ale zaznamená ji pouze tehdy, když ji sundáte/odpojíte od vašeho iPhonu. Během pár okamžiků vám dokonce přijde notifikace, že se peněženka odpojila. Moc fajn “fíčurou” je možnost nechat zobrazovat vaše telefonní číslo v případě, že peněženku ztratíte a někdo jiný ji nalezne a “přicvakne” si ji na svůj telefon. Zní to jednoznačně skvěle, ale zajímalo by mě, kolik uživatelů tuto věc zná a v případu nouze ji opravdu použije.

Shrnutí

Pokud už koženou MagSafe peněženku máte, pravděpodobně nemá smysl měnit za novou verzi. Jestli o peněžence přemýšlíte, kupte si variantu novou. Podpora Find My je fajn přídavek a navíc ušetříte stovku oproti loňské variantě. Novinka totiž vychází na 1 690 Kč.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

MagSafe Wallet

1.690,-
9.6

Zpracování

9.5/10

Design

10.0/10

Materiál

9.5/10

Opotřebení

9.5/10

Plusy

  • Zpracování
  • Design
  • Find My

Mínusy

  • Cena

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button