Recenze

Recenze MagSafe powerbanky CubeNest S1B0: elegantní způsob, jak iPhonu prodloužit výdrž

Když Apple společně s modelovou řadou iPhone 12 uvedl také nový standard MagSafe, v jistém ohledu tím odstartoval novou éru mobilního příslušenství. Příležitosti se okamžitě chytili také výrobci třetích stran, a to včetně české značky Cubenest nabízející ucelenou řadu MagSafe doplňků. Portfolio zahrnuje kromě nejrůznějších nabíječek a stojánků také MagSafe powerbanku CubeNest S1B0, kterou jsem v posledních dnech testoval.

Cubenest S1B0: design & zpracování

Jelikož jde o powerbanku, která se magneticky přichycuje na záda iPhonu, tak velmi důležitou roli zde hrají fyzické proporce, které činí zhruba 10 x 6 x 1,3 centimetru. V porovnání s Apple MagSafe powerbankou je tedy CubeNest S1B0 o něco větší. Objemnější konstrukce však dovolila powerbanku osadit větším akumulátorem, což se v praxi ukázalo jako velmi příjemný benefit.

Po stránce designu jde o hezky zpracované zařízení. Vnější část tvoří hliníkový plášť s několika drážkami, opačná strana je potažena měkčeným materiálem se soft-touch úpravou. Na spodní straně se nachází napájecí USB-C konektor a tlačítko pro aktivaci powerbanky. Dále se zde ukrývá pět diod, z nichž čtyři indikují stav nabití (každá dioda představuje 25 % kapacity), pátá dioda se rozsvítí, pokud je powerbanka v provozu.

MagSafe powerbanka CubeNest
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Energie na cesty

CubeNest osadil svojí MagSafe powerbanku akumulátorem s celkovou kapacitou 5 000 mAh, což je zhruba 3x více než v případě originální přídavné baterie od Applu. Powerbanku jsme testoval se dvěma modely iPhonů. Prvním z nich byl iPhone 12 Pro Max, který powerbanka dokázala nabít na zhruba 70 procent, respektive 60 % při použití s iPhone 13 Pro Max.

MagSafe powerbanka CubeNest
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Pokud tedy CubeNest hodláte používat například s iPhone 13 (Pro) či jiným modelem s nižší kapacitou baterie, lze očekávat ještě lepší výsledky. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že přenos energie ovlivňuje celá řada faktorů včetně toho, zda máte či nemáte na iPhonu nasazený kryt. Powerbanka podporuje bezdrátové nabíjení výkonem až 15 W. Nabíjet však můžete také prostřednictvím integrovaného USB-C rozhraní, přes které protlačíte až 18 Wattů. Obecně lze říci, že když chcete z bezdrátové powerbanky vydolovat co nejvíce šťávy, sundejte z iPhonu kryt.

Sedí jako přibitá

Další příjemnou vlastností CubeNest S1B0 je to, že na zádech iPhonu drží velmi pevně. Při rozumném stylu používání tedy nehrozí, že by vám spadla. V podstatě jedinou věcí, která mi trochu vadila, je zahřívání powerbanky během nabíjení iPhonu. Je ovšem nutné dodat, že jde o typickou vlastnost, která je společná pro všechny bezdrátové nabíječky a powerbanky.

Úplně vybitou powerbanku nabijete s 20W adaptérem za necelé dvě hodiny, což lze považovat za standart. Důležité je také zmínit, že CubeNest S1B0 disponuje několikanásobnou ochranou proti přepětí, zkratu, přehřátí a nadproudu.

MagSafe powerbanka CubeNest
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Kromě iPhonu s ní nabijete také sluchátka a klidně i Android

Jelikož platforma MagSafe využívá standardní Qi technologii, s powerbankou v pohodě nabijete i další zařízení. V praxi to můžou být například sluchátka AirPods (Pro) či jakýkoli jiný smartphone umožňující bezdrátové nabíjení. Pro někoho může být také zajímavé, že powerbankou lze nabíjet dvě zařízení zároveň – jedno bezdrátově a druhé pomocí kabelu. S ohledem na nižší kapacitu akumulátoru to ovšem nedává moc velký smysl, ale je dobré o této možnosti vědět.

MagSafe powerbanka CubeNest
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Parádní doplněk k iPhonu

CubeNest S1B0 představuje elegantní řešení, jak prodloužit výdrž jakéhokoli iPhonu s podporou MagSafe. Modely s větší baterií, jako je například iPhone 13 Pro Max, sice nenabije úplně, ale i tak to v praxi představuje jeden den používání navíc. Je pouze škoda, že CubeNest nabízí pouze jednu barevnou variantu (tmavě šedá). Je ovšem nutné zmínit, že CubeNest plánuje v dohledné době uvést také další barevné varianty – stříbrná, modrá, zlatá a růžová. Kladně hodnotím také příjemně nastavenou cenovku, která se v době psaní této recenze pohybovala těsně pod hranicí 900 Kč, což je o 2 tisíce méně než za kolik se prodává originální Apple Baterie MagSafe. Díky Qi standardu ji navíc můžete použít pro nabíjení ostatních zařízení, takže nejste limitování pouze na iPhone. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. tohle dilema sem před vánoci řešil a nakonec pořešil takhle shorturl.at/gwBCH

    iWalk, 6000mAh, hezky drží a je tam držák na prst, takže se to pohodlně drží i během nabíjení 🙂 stálo to tuším kolem 800 včetně amazon dopravy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button