Recenze

Recenze krytu Pitaka MagEZ 2 pro iPhone 13 Pro Max: Parťák, který si vás přitáhne

Nový model iPhonu pořizuji každý rok a už od iPhonu 6 mám takovou tradici, která se týká ochranných krytů. Na  každý nový iPhone si pořizuji do sbírky červený silikonový kryt od Applu. V posledních třech až čtyřech letech se ale do této tradice zapojuje ultratenký hrdina z dílen Pitaky. Pitaka je značka, která vyrábí ochranné obaly nejen pro Apple produkty. Když budete chtít, můžete všechny své Apple produkty zabalit do ultratenkých obalů s karbonových designem. 

Krůček po krůčku

Recenzi na kryt MagEZ od Pitaky jsem psal už zhruba před rokem. Tenkrát šlo o model pro iPhone 12 Pro Max. iPhony řady 12 přišly jako první s podporou nového rozhraní MagSafe, který už určitě všichni moc dobře znáte. Je super pozorovat, jak každým týdnem přibývá nové a nové příslušenství s podporou této technologie. Loni jsem z krytu MagEZ přešel na nejtenčí variantu Air právě kvůli lepší kompatibilitě s MagSafe. Tehdy totiž oficiální podpora nebyla a tlustším krytem MagEZ prostě magnety MagSafe neprojdou, Air na tom byl podstatně líp.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Po nákupu iPhonu 13 Pro Max jsem začal hledat, jak na tom letošní přírůstky od Pitaky jsou. Byl jsem velice mile překvapen, když jsem viděl, že Pitaka přišla s předělaným systémem magnetů ve svém systému MagEz, který nově nese název MagEZ 2.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Nově jde o implementaci MagSafe a rozložení magnetů do kruhového tvaru. Není to oficiální podpora, takže animace na displeji se nedočkáte, ale to je za mě až druhořadá věc. Primárně mi jde o to, že kožená MagSafe peněženka a MagSafe baterie na krytu drží jako přikovaná. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Materiál & Zpracování

Pitaka své kryty nedělá z karbonu, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale vyrábí je z aramidových vláken. Jde o žáruvzdorný materiál, který je odolnější, než karbon. Nejvíce se používá v leteckém průmyslu a armádě. Díky své skvělé odolnosti můžeme mít ultratenký kryt (zhruba 1,4 mm), který i s magnety váží 26 gramů. Nepatřím mezi uživatele, kteří by nějak řešili váhu a tloušťkou telefonu samotného. Když mám ale na výběr mít “Maxe” v silikonovém krytu od Applu, nebo v ultratenké Pitace, beru Pitaku. Díky použitým materiálům nemusíte mít prakticky žádné obavy, že při nechtěném pádu dojde k poškození vašeho smartphonu. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Jediné, co bych krytu MagEZ 2 vytkl, jsou obnažené hrany. Spodní a horní strana krytu je otevřená, takže sice krásně vidíte nádherné ocelové hrany vašeho telefonu, ale při nešťastném pádu vám to může začít vadit. Já osobně jsem s tím v pohodě a počítám s tím. Další pozitivum krytu od Pitaka vidím v materiálu, respektive tomu, jak působí na omak. Mám rád silikonové kryty od Applu, protože jsou příjemné do ruky. Do kapsy se mu nechce, jelikož špatně klouže a když ho pak vyndáte, je obalený prachem a a dalším nepořádkem. Pitaka MagEZ 2 je na tom podstatně lépe. Kryt skvěle sedí do ruky, velmi příjemně se drží a do kapsy u kalhot v klouzne jako po másle.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Závěr

Jsem člověk, který má několik krytů na telefon a dle potřeby ho “převléká”. Na iPhonu 11 Pro Max jsem s Pitakou vydržel několik měsíců a tak byla jasnou volbou i pro 12 Pro Max. Jak už jsem zmiňoval, na “dvanáctce” mi chyběla podpora MagSafe a tak jsem musel opět kombinovat s kryty od Applu. Příchod krytu MagEZ 2 mne zase vrací do situace, kdy jiný kryt nepotřebuji a zůstávám jen a pouze na krytu od Pitaky.

Zdroj: https://eu.ipitaka.com/

Pokud vám nevyhovuje černošedá “karbonová” varianta, Pitaka si pro vás připravila i několik barevných variant. Určitě je ale třeba promyslet, jestli vám nevadí odhalené hrany. Pitaka má pro svůj systém MagEZ připravené také další příslušenství, jako je například držák do auta a další. Obrovskou výhodou za mě ale je právě kompatibilita s MagSafe, díky které můžete používat jakékoliv další příslušenství. V době psaní recenze jsem kryt nenašel k dispozici na žádném českém eshopu. Všechny ho ale mají zalistovaný za cenu 1.799 Kč. Pokud mohu radit, objednejte si kryt přímo z webu Pitaky. Kurýr mi kryt doručil během týdne a cena se v přepočtu pohybovala okolo 1.200 Kč.

Pitaka MagEZ 2

1.799,-
8.8

Design

8.0/10

Zpracování

9.0/10

Váha a rozměry

9.5/10

Plusy

  • Design
  • Podpora MagSafe
  • Ultratenký profil
  • Váha

Mínusy

  • Nechrání všechny hrany
  • Vyšší cena

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button