Recenze

Recenze bezdrátových MagSafe nabíječek CubeNest: když chcete nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods zároveň

Když Apple představil systém MagSafe, bylo pouze otázkou času, kdy se na trhu objeví příslušenství třetích stran. Netrvalo dlouho a my můžeme vybírat z celé plejády nejrůznějších nabíječek, stojánků a dalších doplňků využívající chytře ukryté magnety pod zadním krytem iPhonu. Nově otevřený prostor se rozhodla využít také značka CubeNest, od které jsem si mohl vyzkoušet hned několik MagSafe produktů včetně dvou bezdrátových nabíječek, s nimiž lze nabíjet až tři zařízení zároveň.

CubeNest 3v1 bezdrátová nabíječka S310

Tato nabíječka zaujme už na první pohled svou konstrukcí z kvalitně opracovaného hliníku. Hlavní část tvoří stojánek s MagSafe nabíječkou, která navíc disponuje polohovací hlavou. Ta umožňuje měnit úhel náklonu, což se hodí zejména v momentech, kdy chcete mít displej iPhonu stále na očích.

U podobně řešených nabíječek se často setkávám s tím, že výrobci používají slabé magnety, které kolikrát mají co dělat, aby udržely iPhone na správném místě. CubeNest naštěstí na magnetech nešetřil. Nabíječka zvládá s přehledem udržet i takového mastodonta, jakým je iPhone 13 Pro Max, který váží s nasazeným krytem více než 240 gramů. Telefon lze na stojánek umístit také v režimu na šířku, takže můžete iPhone pohodlně nabíjet a zároveň u toho sledovat například video.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Druhá nabíjecí podložka je ukryta v základně. V tomto případě se jedná o již klasickou Qi nabíječku, kterou můžete využít pro nabíjení dalšího zařízení. Tím může být buď další iPhone, nebo v mém případě sluchátka AirPods. Vedle se pak nachází kolébka pro Apple Watch. Díky nízkému těžišti a protiskluzovým podložkám je základna příjemně stabilní. Při sundavání iPhonu tak nehrozí, že byste s telefonem vzali také celou nabíječku.

Nabíječka disponuje 20W výkonem, který je dodáván skrze síťový adaptér s USB-C výstupem. Zde je ovšem nutné uvést, že prostřednictvím MagSafe a Qi protlačíte maximálně 15 W, zbylých 5 Wattů je vyčleněno pro Apple Watch. V balení dále najdete napájecí kabel USB-C na USB-C, který na délku měří jeden metr.

3v1 Bezdrátová magnetická nabíjecí podložka S311

Další kombinovanou nabíječkou od CubeNest se schopností nabíjet až tři zařízení naráz, je nabíjecí podložka S311. V jejím případě jde o dostupnější alternativu k výše zmiňovanému stojánku. Zde výrobce vsadil na tradiční koncepci ve formě podložky. Také zde najdete jednu MagSafe nabíječku a jednu klasickou Qi podložku. Pro nabíjení Apple Watch je ovšem nutné použít vlastní kolébku a tu vložit do integrovaného držáku. Problém však může nastat v momentě, kdy budete chtít použít nabíječku od novějších hodinek, které Apple dodává s USB-C koncovkou. Nabíječka je totiž osazena USB-A vstupem, takže toto je nutné si ohlídat.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Co naopak potěší, je látkový potah přes celou základnu a vyklápěcí držák Apple Watch umožňující nabíjet hodinky ve dvou různých polohách. Dalším benefitem je maximální výkon až 35 Wattů, ovšem v balení najdete pouze 20W adaptér.

Pokud jde o celkové dojmy, v obou případech nelze CubeNest hodnotit jinak než kladně. Model S310 s MagSafe stojánkem je prémiová nabíječka, která se bude skvěle vyjímat jak u postele tak na pracovním stole v kanceláři. Integrovaný stojánek má hned několik výhod. Telefon totiž máte během nabíjení stále na očích, což se skvěle hodí například pro rychlou kontrolu notifikací či vyřizování videohovorů. Příjemným benefitem je také nabíjecí základna pro Apple Watch. V případě podložky S311 sice budete muset použít vlastní kolébku, na druhou stranu dostanete vyšší výkon.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Rozdíl ve výbavě se odráží také na ceně. Za model s MagSafe stojánkem zaplatíte 1 699 Kč, což je s ohledem na funkční výbavu a použité materiály zcela adekvátní částka. Nabíjecí podložka CubeNest S311 vyjde na 1 099 korun, ovšem zde nutné brát v potaz, že musíte použít vlastní nabíječku pro Apple Watch.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Pokud ovšem chcete nabíjet pouze iPhone a k tomu například AirPods, CubeNest nabízí ještě jednu zajímavou nabíječku s MagSafe stojánkem. Jde o model S210, který má v základně integrovanou druhou Qi nabíječku a vychází na stále příjemných 1 499 korun. 

Cubenest

7.9

Design

7.5/10

Zpracování

8.0/10

Rychlost nabíjení

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Plusy

  • Kvalitní zpracování
  • 20W adaptér v balení
  • Cenaa

Mínusy

  • Pouze jedna barevná varianta
  • U modelu S311 nutné použít vlastní kolébku pro Apple Watch

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button