Poradna

Rady a tipy od české Apple komunity #17

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

pastedGraphic.png

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jak funguje mezinárodní záruka u Applu?

Máte Apple zařízení, které bylo zakoupeno mimo území České republiky a nevíte jak je to s mezinárodní zárukou? (odkaz do diskuze)

Jak vybrat správný Macbook?

Tato otázka je výsostně aktuálním tématem na všech diskuzních fórech. Pokud stojíte před stejným rozhodnutím, možná vám přijdou vhod cenné zkušenosti a rady dlouholetých uživatelů jablečné platformy. (odkaz do diskuze)

Recenze MacBook 2016: Dotek budoucnosti

Co dělat, když chybí disková utilita

Nelíbí se vám nový vzhled aplikace Disková utilita, která je součástí nové verze operačního systému macOS Sierra, případně vám chybí funkce na čištění disku? Jestliže ano, můžete vyzkoušet jiné aplikace, které česká Apple komunita ověřila v praxi. (odkaz do diskuze)

Je lepší Synology nebo Time Capsule?

Pokud hledáte řešení na zálohování systému a uživatelských dat, máte v podstatě dvě možnosti. Tou první je Time Capsule, která zároveň supluje funkci WiFi routeru nebo NAS úložiště. Jaké řešení nabízí konkrétní výhody či nevýhody se dozvíte v odkazované diskuzi, která je plná užitečných názorů. (odkaz do diskuze)

Vliv MacOS Sierra na výdrž baterie

Každý příchod nové verze operačního systému s sebou nese řadu otázek a obav. Mezi ty nejčastější patří vliv na hardwarové nároky a s tím spojenou výdrž. Zda vás zajímá, jak je na tom aktuální macOS Sierra, doporučujeme zabrousit do diskuze, případně přispět vlastní zkušeností či názorem. (odkaz do diskuze)

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close