Novinky

První z podzimních novinek je tady: Apple představil AirPods Pro

Krátce po zářijové prezentaci Applu, na které se světu poprvé ukázal iPhone 11 a iPhone 11 Pro, se začalo mluvil o tom, že americká společnost pro letošní rok ještě neřekla poslední slovo. Spekulovalo se, že Apple chystá uvedení nové generace sluchátek AirPods a nejspíše také MacBooku Pro s 16” obrazovkou. Novinky měly světlo světa spatřit během října. Desátý měsíc roku 2019 je ovšem skoro za námi a po pozvánce na takovou událost není ani památka.

Novinka se v oficiálním obchodě kalifornské značky ovšem přece jen objevila. Ode dneška totiž hlavní stránku Applu zdobí AirPods Pro. Jde o zcela novou produktovou řadu, která cílí na ty nejnáročnější uživatele. Bezdrátová sluchátka jsou zcela přepracovaná a tentokrát mají vyměnitelné špunty. Apple se tedy pokusí znovu získat na svou stranu ty zákazníky, kterým tvar sluchátek EarPods a klasických AirPods nevyhovoval. V krabici uživatel najde hned tři velikosti vyměnitelných špuntů.

AirPods Pro lákají na aktivní potlačení okolních ruchů a skvělý zvuk

Hlavním lákadlem by se mělo stát aktivní potlačení okolního hluku, které zvuk upravuje až 200krát za vteřinu tak, aby odizolovalo posluchače od okolí. To je možné díky mikrofonu, který je nasměrován směrem od ucha. Podle Applu, který novinku představil prostřednictvím tiskové zprávy, mají AirPods Pro působivý zvuk. Popravdě řečeno, v jiném případě by si Apple zadělal na pořádný malér. Sluchátka totiž startují na ceně 7 290 korun. Jsou tedy výrazně dražší než první dvě generace bezdrátových sluchátek. 

Společnost dále uvádí, že její nejnovější produkt odolá vodě i potu, což dokládá certifikace IPX4, kdy by zařízení mělo odolat vodě stříkající ze všech úhlů a to při 10 litrech za jednu minutu po dobu 5 minut. Případné zájemce jistě potěší také možnost bezplatného gravírování. Uživatel si tedy na sluchátka může nechat na požádání vygravírovat jméno, telefonní číslo nebo například iniciály. Sluchátka AirPods Pro půjdou do prodeje 30 října. 

Apple plánuje do iPhonu přidat technologii z Apple Watch, která zásadně prodlouží jejich výdrž

Je velmi pravděpodobné, že Apple se rozhodl pro zopakování scénáře z loňska, kdy každý den prostřednictvím tiskové zprávy představil jeden produkt. Dalo by se tedy očekávat, že další novinka přijde na řadu zítra. Mohlo by jít například o nová 16” MacBook Pro. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close