Novinky

Apple plánuje do iPhonu přidat technologii z Apple Watch, která zásadně prodlouží jejich výdrž

Nové iPhony jsou prvotřídní stroje nabízející vysoký výkon a skvělou funkční výbavu. Bohužel v jedné věci si jsou rovny s ostatními modely konkurenčních značek. Možná už tušíte, že jde o výdrž, která je sice lepší než kdy předtím, ale stále je zde obrovský prostor pro zlepšení. A je to právě tato oblast, na kterou se chce Apple v příštím roce soustředit. Podle nejnovějších zpráv hodlá do další generace iPhonu implementovat technologii LPTO, kterou poprvé představil u Apple Watch Series 5.

LPTO využívá upravenou architekturu pixelů, která dokáže při nečinnosti snížit obnovovací frekvenci displeje až na 1 Hz. V kombinaci se speciálním řadičem a senzorem světla tak lze dosáhnout výrazného snížení spotřeby. S ohledem na velikost displeje u iPhonu se integrace LPTO dosolova nabízí, jelikož je to právě zobrazovač, který patří mezi největší žrouty energie.

iPhone XS Max

Pro Apple tak bude v dohledné době velmi důležité, aby se dokázal dohodnout s divizí, Samsung Display, která je klíčovým dodavatelem zobrazovacích panelů pro iPhony. V zákulisí se nezávisle na této zprávě šušká, že Apple již Samsungu dodal návrhy vlastního řešení LPTO pro OLED displeje. Pokud se zdroje nemýlí, vše do sebe začíná velmi pěkně zapadat a dost možná se již příští rok dočkáme iPhonu s výrazně prodlouženou výdrží na jedno nabití. To by byla velmi dobrá zpráva pro všechny uživatele, kteří každodenně bojují s tím, aby jejich smartphone přežil celý den bez nutnosti připojení k nabíječce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close