Novinky

První uživatelé hodnotí Magic Keyboard pro iPad Pro. Tuhost kloubu je skvělá, na otevření jednou rukou zapomeňte

Apple začal s rozesíláním Magic Keyboard pro iPad Pro první zákazníkům, kteří se rozhodli vypustit do světa své první dojmy. Několik uživatelů se podělilo o své zkušenosti formou videa, díky čemuž si můžeme udělat poměrně ucelenou představu o tom, jak nová klávesnice k iPadu Pro funguje v praxi.

Zdroj: Apple

Nejzajímavějším prvkem klávesnice je bezesporu plovoucí design konzole, který umožňuje nastavení až do úhlu 130 stupňů. Zajímavým detailem je také schopnost regulace podsvícení, kterou lze nastavit přímo v systému iPadOS. Daleko snazší je ovšem nastavení jasu přenechat automatice, která k tomu využívá senzor okolního osvětlení.

Při uvedení Magic Keyboard pro iPad Pro se okamžitě vyrojily otázky, jak na tom bude tuhost kloubu. Podle dosavadních reakcí to vypadá, že velmi dobře. Přichycený tablet drží v dané pozici opravdu pevně. Práce s tabletem na klíně problém také nebude. Apple v tomto směru nic neponechal náhodě a kloubový mechanismus udělal obzvlášť bytelný.

Příkladná tuhost s sebou přináší i jednu nepříliš kladnou vlastnost. Rozevření jednou rukou se ukazuje jako nereálný úkol. Zmínit si zaslouží také fakt, že iPad Pro s nasazenou Magic Keyboard pořádně nabobtná. A to natolik, že je tlustší a přibližně stejně těžký jako nový MacBook Air. S tím se zároveň objevuje dilema pro všechny, co si nejsou jistí, zda není výhodnější pořídit raději počítač s dospělým operačním systémem. S iPadem Pro toho zvládnete opravdu hodně, ale s klávesnicí vyjde mnohem dráž než MacBook Air, který navíc nabídne mobilnější konstrukci a lepší pracovní variabilitu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close