Novinky

První univerzální aplikace pro čipset Apple M1 jsou na světě

Během představení nového čipsetu Apple M1 společnost uvedla několik důležitých poznámek. Jelikož Apple M1 je oproti Intel procesorům stavěný na zcela odlišné architektuře, aplikace pro Intel procesory nebudou s vaším novým Macem kompatibilní. Nelekejte se, Apple přišel s trojicí možných řešení. Jedno z nich je možnost spustit iPhone a iPad aplikace přímo na vašem Macu, druhé z těchto řešení je nový nástroj Rosetta 2, a třetí jsou univerzální aplikace. Nástroj Rosetta 2 jsme vám o něco blíže popsali v tomto článku, ale my se dnes zaměříme na univerzální aplikace. 

Zdroj: Apple

Univerzální aplikace mají jednoduchou vizi. V App Storu by se zobrazovala aplikace jako jedna, i když by v sobě skrývala dvě verze. Jednu kompatibilní s Intel procesory, a druhou s Apple M1. Dočkali jsme se prvních univerzálních aplikací, mezi které patří také Pixelmator Pro 2.0, Ulysses, DaVinci Resolve a FusionCast. Výhoda u aplikací, které jsou už předělané na novou výpočetní architekturu je, že oproti aplikacím spuštěným pomocí nástroje Rosetta 2 pojedou o něco rychleji a plynuleji. Apple pro vývojáře už vše připravil, teď už jen stačí, aby jednotlivé společnosti své aplikace aktualizovali.

A co vy? Rozhodujete se o koupi nového Macu s M1 procesorem? Nám do redakce míří Mac mini, jehož recenzi vám již brzy naservírujeme.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button