Novinky

Nelítostné mučení iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro: tyhle telefony jen tak nerozbijete, vydrží víc než byste čekali

Při představení nových modelů iPhone 12 jsme se dočkali i další novinky, a to nové typu krycího skla Ceramic Shield. Během prezentace nám Apple sliboval opravdu přívětivá čísla a možná až nadpřirozené vlastnosti. Je už takovou každoroční tradicí, že Youtubeři, když nové modely dostanou do rukou, začnou rychle testovat jejich odolnost. Většinou se testuje výdrž přední strany, zad a boků. A podle prvních poznatků můžeme říci, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro si během nelítostného mučení nevedly vůbec špatně.

Youtube kanál MobileReviewsEh testoval odolnost displeje iPhonu 12 dokonce pomocí siloměru. iPhone 12 vydržel nápor 443 Newtonů, přičemž loňský iPhone 11 podlehl pri 352 Newtonech, což je vskutku znatelný rozdíl. Ve videu dále můžeme vidět odolnost proti škrábancům. Ceramic Shield se v klidu ubrání proti rýpancům od mincí, klíčů nebo třeba lámacímu noži. Při použití Moshovy stupnice tvrdosti jsou na displeji iPhonu 11 viditelné škrábance od šestého a sedmého stupně. Displej nového iPhonu 12 je však odolný jak šestému, tak sedmému stupni.

Apple o Ceramic Shieldu také řekl, že je asi čtyřikrát odolnější proti pádům, což potvrzuje další video od YouTube kanálu EverythingApplePro. Ve videu můžete vidět, že celý povrch iPhonu 12 je celkově odolnější než jeho předchůdci. Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že se časem na internetu objeví ještě více „zátěžových testů“, které budou zkoumat limity všech nových iPhonů.

A co vy si myslíte o odolnosti nového iPhonu? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button