Novinky

První recenze Apple Vision Pro se shodují na jedné věci. Jde o nesmírně zajímavý produkt

Headset Vision Pro se začne prodávat již tento pátek nicméně jak už bývá dobrým zvykem, několik vybraných influencerů a zahraničních redakcí dostalo příležitost si tuto novinku vyzkoušet s dostatečným předstihem. Prakticky všichni recenzenti se shodují na tom, že Apple Vision Pro bezpochyby představuje špičkově zpracovaný produkt. 

Přestože jde o zcela nové zařízení, zahrnuje dobře známé prvky, jako je například digitální korunka, kterou známe z Apple Watch či hliníkový rám se stejným stylem opracování, jaké je typické pro Macy. Většina recenzentů se shoduje na tom, že váha Vision Pro, může za určitých okolností činit problém. Menší námahy lze docílit s druhým typem dvojitého popruhu, který se opírá o temeno hlavy a tím lépe rozkládá hmotnost. Přesto se však dá očekávat, že nosit Vision Pro na hlavě celý den, nebude nic dvakrát příjemného.

Vision Pro je mnohem dál než veškerá současná konkurence

Zobrazovací schopnosti mají být doslova fantastické a prakticky vše, co děláte s Vision Pro, představuje úžasný zážitek. Testeři se dále rozplývají nad technologií pro sledování pohybu očí, kterými se ovládá rozhraní systému visionOS. Takový režim rozšířené reality je údajně o několik řádů kvalitnější, než co nabízí poslední modely headsetu Meta Quest 3. To samé platí také pro virtuální realitu a obecně pro zobrazovací technologii jako takovou.

Není žádným tajemstvím, že Apple si dal na použitých displejích skutečně záležet, díky čemuž se Vision Pro může pochlubit vůbec tím nejlepším, co si lze v segmentu spotřební elektroniky aktuálně pořídit.

Apple Vision Pro se začíná prodávat na území Spojených států od 2. února. Cena startuje na částce 3 500 dolarů. To rozhodně není málo, nicméně je třeba si uvědomit, že jde o zbrusu nový produkt, který přichází s minimem kompromisů a chce předvést schopnosti takzvaného “Spatial Computingu“ v co nejvyšším možném standardu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button