Novinky

Prorazí Google konečně se svým hardwarem? Firma chystá stavbu nového vývojového střediska

Google bezesporu patří mezi neobdivovanější firmy světa. Jeho vyhledávač se stal doslova synonymem pro brouzdání po internetu a mobilní operační systém společnosti nosí ve svých kapsách většina lidstva. V jedné oblasti se ale Googlu nikdy příliš nedařilo. Firma si totiž nikdy nedokázala vybudovat pozici masového výrobce hardwaru. S rolí softwarového krále se přitom americká firma očividně smířit nehodlá. 

Zdroj: unsplash

Zpravodajská stanice CNBC totiž odhalila plány Googlu na vybudování nového kampusu, který se bude zaměřovat především na vývoj hardwaru. Google údajně už nakupuje půdu severně od San Jose, což je oblast, která spadá do notoricky známého Silicon Valley. Počáteční fáze projektu by měla vyjít na 389 milionů dolarů. Nové středisko by se mělo jmenovat Midpoint. Google po tomto označení nejspíše sáhl proto, že se bude nacházet mezi hlavním ústředím firmy v Mountain View a dalším sídlem v San Jose. 

Tim Cook získal loni na odměnách 265 milionů dolarů. Je ale až šestý nejlépe placený šéf

Kampus utvoří pětice kancelářských budov a tří dalších objektů. Ty budou pravděpodobně sloužit jako vývojové laboratoře. Mimo jiné se zde bude soustředit také vývoj zařízení pro chytrou domácnost. Google nové hardwarové centrum údajně plánuje už od roku 2018. Internetový gigant se natají svými ambicemi ukousnout si větší podíl na trhu smartphonů. To není žádná novinka. Rozložení producentů chytrých telefonů už ale roky vypadá stejně. Lídry jsou Apple společně se Samsungem. Další místa patří čínským značkám. Uvidíme, jestli nové vývojové centrum pomůže Googlu vytvořit skutečně masové produkty. 

Zdroj
TheVerge
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close