AktualityNovinky

Proč iPhone stále nenabízí bezdrátové nabíjení?

Apple je často obviňován z toho, že ignoruje technologii bezdrátového napájení. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jde skutečně o velice návykovou záležitost, která zásadním způsobem usnadňuje každodenní nabíjecí rituál. Zatímco Apple Watch se můžou pochlubit indukčním přenosem elektrické energie, iPhony stále využívají konvenční způsob nabíjení prostřednictvím kabelu.

Apple-watch-wireless-charging-battery-price-in-india

Vysvětlení celé situace je více než prosté. Zatímco zadní stranu hodinek tvoří keramická plocha, jablečné smartphony od modelu iPhone 5 z roku 2012 disponují metalickou konstrukcí. To je v přímém rozporu s fyzikálními vlastnostmi bezdrátových nabíječek, které jednoduše nezvládnou transportovat energii skrze hliníková záda telefonu.

2015-toyota-camry-accessoriesNěkteré automobilky své modely vybavují speciálními podložkami podporující bezdrátové nabíjení. Škoda, že majitelům všech iPhonů jsou naprosto k ničemu.

Se spásným řešením nedávno přišla společnost Qualcomm, která představila první prototyp bezdrátové nabíječky s technologií, která si poradí s kovovými kryty smartphonů. Jelikož se však jedná o relativně čerstvý objev, nastartování komerční výroby ještě nějaký čas potrvá. Za předpokladu uvedení na trh v následujícím roce, je velice nepravděpodobné, že by Apple sáhl po nevyzrálé technologie a bez delšího zkoumání ji integroval do svých produktů. Pokud iPhone 7 opět dorazí s kovovým šasi, musíme se smířit s faktem, že kabelových nabíječek se jen tak nezbavíme.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. No vida – extra přínosný článek – neb asi ne každej je fyzik a mnohým z nás lecos vrtá v hlavě a je často na to logické vysvětlení …. palec hore za podobný článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button