Novinky

Příští rok bude pro iPhone zlomový: Apple hodlá změnit velikost displeje a použité materiály

Přestože nové iPhony se nestihly ani pořádně ohřát na pultech obchodů, internetovými médii se začínají šířit zvěsti o jejich nástupci. Doposud největším zásobovatelem je čínský analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities analyst, který je proslulý svým napojením na úzké vedení Applu. Ve své nejnovější zprávě uvádí, že příští rok bude pro modelovou řadu iPhone v několika bodech zlomový.

Ming-chi Kuo: Tajemstvím zahalený analytik s těmi nejlepšími zdroji

Nejzásadnější změna se dotkne „Pluskové“ varianty, která se údajně pochlubí větším displejem s dvojitým zakřivením, na jaké lze narazit u Samsungu. Celková úhlopříčka má narůst z dosavadních 5,5“ na 5,8 palce. Výhradním dodavatelem technologie se stane již zmíněný Samsung, z čehož lze jasně vydedukovat, že půjde o panely vycházející z technologie Super AMOLED.

iphone8_koncept

Mimo jiné opět zdůraznil, že Apple upustí od hliníku a převážnou část konstrukce bude tvořit sklo. Za tím lze pozorovat pravděpodobnou snahu o implementaci bezdrátového nabíjení, jehož absence je současné generaci iPhone 7 a iPhone 7 Plus vytýkáno. Další zajímavou indicií je 5,2“ aktivní plocha displeje, což dává tušit, že plánované zakřivení bude výraznějšího charakteru.

iphone8

Podle starších spekulací se dočkáme integrace čtečky otisků Touch ID do samotného displeje, který má vynikat pouze minimálními okraji. Pokud se všechny dosavadní úniky vychází z reálných podkladů, příští rok se můžeme těšit na celou řadu změn, po nichž uživatelé tolik volají.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. To je prave ten rozdil – „po nichž uživatelé tolik volají“, jenze uzivatele casto volaji po hovadinach, ktere uz nekde videli nebo jejich kombinaci. Ve skutecnosti jen malo z nich opravdu vi, co je dobre a co potrebuje ;-). V Soucasnosti jsou tak mobily, zvlast z asijske produkce, spis poutove hracky s hromadou funkci, se kterymi si jejich uzivatele hraji, ladi, zkousi a pak v nove verzi zase znova, hraji a bavi se a pak zase znova a znova. A porad resi nejaky vykony a rozliseni, jakoby hladky chod nemel zajistovat spis vyrobce. A hlavne se to musi blejskat. Cas tyhle hracky naopak berou nez aby ho setrili. A Apple se bohuzel rozhodl jit timto smerem. A jeste k tomu totalne mrvi kdysi dokonaly design. Co ty Benderovsky (futurama) oci? To tam u nich nikoho ne**re jakej je to h n u s? Vypada to, ze Apple brzy skonci v prumernosti, protoze nasloucha prumernym lidem, takze bude mit i prumerne produkty.

Close