Novinky

Příští generace sluchátek AirPods má umět bezdrátově nabíjet iPhone

Desátý měsíc v roce si Apple tradičně vyhrazuje na premiéru svých hardwarových novinek. Letos jich má být opravdu požehnaně, o čemž se nás snaží přesvědčit stále silnější údery nejrůznějších úniků. Mezi ty nejčerstvější se řadí zprávy citující průmyslové zdroje napojené na zákulisí kalifornského výrobce.

Kromě nových iPhonů se letos údajně dočkáme další verze bezdrátových sluchátek AirPods. Nejnovější spekulace potvrzuje, že chystaná novinka nabídne funkci aktivního potlačení okolních ruchů a citelně kvalitnější zvukový výstup. Tím se potvrzuje předchozí spekulace, která v podstatě zmiňovala to samé. O poznání zajímavěji však zní zmínka o možnosti bezdrátového nabíjení iPhonu. Pouzdro AirPods by v podstatě fungovalo jako powerbanka, která by mohla skvěle posloužit v situacích, kdy je člověk na cestách a nemá přístup k zásuvce.

Na papíře to zní opravdu velice hezky, nicméně je tu pár zásadních věcí, které v tuto chvíli nedávají příliš velký smysl. Pokud bude mít další generace AirPods podobně velké pouzdro jako aktuální verze, nepůjde o příliš ergonomické řešení. Další otazník visí nad akumulátorem, jelikož současné AirPods disponují kapacitou pouze 398 mAh. S ohledem na energetické ztráty při bezdrátovém nabíjení by šlo pouze o mírné oživení bez většího efektu na celkovou výdrž iPhonu.

Za předpokladu, že výše uvedené informace staví na reálných základech, připravovaná revize AirPods přijde z přepracovanou konstrukcí nabíjecího pouzdra. Změna proporcí by umožnila osazení kapacitnější baterií a uzpůsobení samotného designu do podoby, aby lépe vyhovoval dané funkci.

Apple chystá na příští rok prémiovou verzi AirPods a vylepšený HomePod

Celé znění výše uvedené spekulace nezní dvakrát přesvědčivě. Na druhou stranu však existuje možnost, že chyba může být v její interpretaci. Pravda se tak může nacházet někde uprostřed a Apple skutečně představí prémiovou verzi AirPods. Finálního rozřešení všech otázek se ovšem dočkáme nejdříve v září letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button