Novinky

Apple chystá na příští rok prémiovou verzi AirPods a vylepšený HomePod

Podle nového úniku ze zákulisí Applu to vypadá, že příští rok se ponese v duchu nového příslušenství pro všechny milovníky hudby. V zákulisí se začíná čím dál hlasitěji hovořit o zbrusu novém modelu sluchátek, které budou cílit na tu nejnáročnější klientelu.

Připravovaná sluchátka mají nabídnout klasickou konstrukci (over-ear) s hlavovým mostem a velkými měniči. Jejich hlavní devizou se údajně stane studiová kvalita reprodukce. Zda se sluchátka objeví na pultech obchodů s logem Applu či značky Beats není v tuto chvíli jasné. Další novinkou z audio segmentu má být vylepšená verze sluchátek AirPods. Ty se pochlubí zvýšenou odolností vůči vodě a funkcí pro aktivní potlačení okolních ruchů. V Applu také přemýšlí o integraci snímače tepové frekvence, což by mohlo zaujmout především aktivní uživatele.

Co už tak potěšující není, je informace o navýšení koncové ceny. Kolik budou nové AirPods přesně stát samozřejmě ještě nikdo neví. Přesto je ovšem otázkou, zda funkční výbava dokáže ospravedlnit další zdražení. Apple také začal již pracovat na hardwarové revizi reproduktoru HomePod, která se má objevit v průběhu příštího roku. Výrobu prémiových sluchátek dostane na starosti společnost Tymphany, jenž se specializuje na produkci spotřebních audio systémů. Nový HomePod a Airpods pak bude pro Apple vyrábět čínský Foxconn.

Recenze AirPods: hudba až na druhém místě?

Pokud se zdroje nemýlí, Apple s nejvyšší pravděpodobností hodlá ovládnout další část trhu. Zda se mu podaří uspět, je otázkou na křišťálovou kouli. Komunita uživatelů kolem audio techniky je často velmi náročnou klientelou, která nerada vidí jakékoli ústupky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button