Novinky

Připravte se na revoluci v mobilním hraní: Grafický čip pro iPhone 7 zvládne fotorealistickou grafiku

Výkon mobilních zařízení se neustále posouvá vpřed, přičemž řada odborníků dokonce předpokládá, že brzy dožene desktopové příbuzné. Těmto domněnkách nově nahrává společnost Imagination Technologies, která na veletrhu CES představila novou generaci GPU jednotky s označením PowerVR GR6500. Ve zkratce se jedná o revoluční 3D akcelerátor, který zvládá vykreslování technologií Ray Tracing. V praxi se tak můžeme těšit na výrazný skok v grafice herních titulů, jenž nabídnou mnohlem lepší zážitek doprovozený propracovanější simulací se světlem a stíny.

Jelikož se jedná o novou technologii, vývojáři museli počítat s podporou standardů OpenGL ES, což ve finále vedlo k integraci klasické architektury doplněné o již zmíněné RTU, jenž se stará o vykreslování Ray Tracing. Díky tomu bylo docíleno kompatibility s konvenčním typem softwaru a zároveň se tak vývojářům otevírají vrátky pro využití zcela nových možností.

15472-11808-PowerVR-GR6500-GPU-PowerVR-Wizard-GPUs-l

Od Ray Tracing se očekává nástup fotorealistické grafiky a snadnější vytváření jednotlivých scén. Nejzajímavější na celé informaci je fakt, že společnosti Imagination Technologies se podařila architekturu, kterou lze snadno škálovat. Díky tomu je možné PowerVR 6500 nasadit v desktopových i mobilních zařízeních. Jelikož mezi největší zákazníky odebírající čipy PowerVR patří námi dobře známý Apple, je zde vysoká pravděpodobnost, že budoucí iPhone 7 jako první položí základy nové éry mobilního hraní. Nic ovšem není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. V případě licencování bude nutné vytvořit zcela nové API a nástroje pro vývoj her.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

  1. Osobně si nemyslím, že se s tímto chipem setkáme již v iPhone 7, ale určitě to bude opět neuvěřitelný skok 🙂 Teď aby ruku v ruce s tím šla i kapacita baterie, kterou vidím u iPhone stále jako nejslabší místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button