Připravte prasátka na porážku: Apple má v červnu představit 3 nové MacBooky

Připravte prasátka na porážku: Apple má v červnu představit 3 nové MacBooky

S blížícím se termínem konání konference WWDC 2017 (World Wide Developers Conferece) přišel čas nekončících vln úniků a spekulací, které dávají nahlédnout na chystaný program očekávané akce. V pondělí 5. června se odehraje úvodní konferece, která se tradičně zaměří na nové verze operačních systémů iOS a macOS. Hlavní roli však mají údajně sehrát hardwarové novinky v čele s inovovanou řadou počítačů. Redakci serveru Bloomberg se podařilo získat přísně tajné informace, podle nichž se dočkáme rovnou třech nových MacBooků.

Screen Shot 2017-01-23 at 11.58.23 AM

V prvé řadě dojde řeč na hardwarovou revizi MacBook Pro, který získá dlouho očekávané procesory Intel Core z rodiny Kaby Lake. Přechod na novější architekturu bude v praxi znamenat citelný nárůst výkonu při snížených energetických nárocích. Obdobná situace se dotkne 12“ MacBooku, který také obdrží modernější hardwarovou výbavu.

Recenze MacBook 2016: Dotek budoucnosti

Nejzajímavěji však zní informace o úvahách Applu nad udržením modelové řady MacBook Air. Ačkoli jde o zařízení, které výrobce již dlouhou dobu neaktualizoval, z pohledu poptávky ze strany kupujících se jedná o nejžádanější počítač s logem Applu. Pokud dojde k naplnění predikcí, nový MacBook Air dorazí s vyšším rozlišením displeje a aktuálními komponentami.

Kromě nových MacBooků se v průběhu WWDC 2017 máme dočkat 10,5“ iPadu Pro a neustále omílaného reproduktoru s integrovanou podporou hlasové asistentky Siri.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.