Novinky

Připravované počítače od Applu dostanou Face ID a podporu bezdotykových gest

Většina majitelů iPhone X tvrdí, že by již za žádnou cenu nevyměnili Face ID za čtečku otisků.  Stejná část komunity jedním dechem dodává, že se těší, až tento typ zabezpečení dorazí do ostatních zařízení s logem Applu. Na základě posledních spekulací je téměř jisté, že dalším produktem s Face ID na palubě se stane chystaný iPad Pro.

Smutnit ovšem nemusí ani uživatelé jablečných počítačů. Apple totiž disponuje patentem, z jehož popisu je zřejmé, že Mac by se mohl v dohledné době pochlubit technologií pro rozpoznávání obličeje. V přihlášce se hovoří o kamerovém modulu, který umí být aktivní i v režimu spánku. To by v praxi mohlo znamenat, že se tato funkce stane součástí režimu Power Nap. Jakmile uživatel počítač probudí, systém již bude vědět, že před jeho monitorem se nachází lidská bytost a připraví autentizační proces. Tímto elegantním trikem lze snadno zkrátit reakční dobu potřebnou k nastartování ostatních senzorů pro rozpoznání obličeje.

Budeme jednou Mac ovládat bezdotykově?

V další části patentové přihlášky je podrobněji rozebrána samotná technologie, která umí pracovat s hloubkovými mapami. Za pomoci dalších senzorů se dokáží ve scéně identifikovat humanoidní bytosti a gesta. To přímo odkazuje na dříve medializované patenty, které avizovaly nové formy ovládání počítače.

Ikona nalezená v iOS 12 prozradila, jak bude vypadat nový iPad Pro

Bezdotyková gesta s nejvyšší pravděpodobností nemůžou z hlediska produktivity nahradit klasiku v podobě myši a klávesnice, přesto může jít o zajímavé vylepšení. O něco podobného se v minulosti pokoušeli i ostatní výrobci, ovšem tradičně se jednalo o nedotažená řešení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button