Novinky

Ikona nalezená v iOS 12 prozradila, jak bude vypadat nový iPad Pro

Po sérii posledních úniků již není pochyb, že v září dorazí kromě nových iPhonů také nová generace iPad Pro. Většina spekulací se shoduje na tom, že chystaná novinka dostane tenčí rámečky kolem displeje, kam se již neschová čtečka otisků Touch ID. Tu má vystřídat skener obličeje Face ID, který se poprvé objevil u jubilejního iPhone X.

Po malých částech se tak dozvídáme čím dál více informací o další generaci tabletu, který se stane předzvěstí toho, jak budou vypadat jeho další následovníci. Na dosavadní predikce navazuje kus kódů páté beta verze operačního systému iOS 12. Část související s uživatelským rozhraním totiž disponuje neznámou ikonu vyobrazující tablet, který postrádá domovské tlačítko.

iPad Pro čeká razantní změna designu

Ačkoli jde o jednoduchý symbol, v daném kontextu není potřeba věštecké koule, aby nám bylo jasné, že představení nového iPadu je doslova na spadnutí. Další zajímavostí je fakt, že ikona tabletu nedisponuje výřezem v horní části displeje. Z toho lze usoudit, že rámečky nebudou tak tenké jak se původně očekávalo a systém TrueDepth kamery se do něj bez potíží vejde. Přítomnost Face ID v zatím nepředstaveném iPad Pro potvrdil uživatel Guilherme Rambo, který na Twitteru publikoval screenshot další části kódu iOS 12, kde se počítá právě s touto zabezpečovací metodou.

Přestože se o novém iPadu Pro v posledních měsících hovoří čím dál častěji, příliš podrobností o něm nevíme. Apple si zřejmě vývoj tohoto zařízení dokáže lépe pohlídat než v případě iPhonů, o nichž se dozvídáme nové informace každý týden.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button