NovinkyZ historie Apple

Premiéry Applu v roce 2017: Očekáváme bezrámečkové displeje, ale děsíme se cen

Na silvestra jsme vám přinesli podrobný přehled o tom, jaké novinky Apple představil v roce 2016. Vzhledem k tomu, že už před několika dny se o slovo přihlásit nový rok, je na čase vyjmenovat novinky, které se od jablečné společnosti očekávají v letošním roce. A že jich není málo.

Vše, co Apple letos představil: Skvělá sluchátka i kontroverzní MacBook

iPhone 8, iOS 11

Od představení dalšího iPhonu nás zatím dělí pořádný kus roku. Proto ještě ani na světlo světa neuniklo dostatek materiálů, které by podobu a název připravovaného smartphonu napověděly. Všechny informace se tak prozatím pohybují jen v rovině spekulací, které nejčastěji tvrdí, že Apple letos představí hned tři modely. Dva z nich budou jen vylepšenými verzemi současného iPhonu 7/Plus (recenze zde a zde), což dává tušit, že k nim Apple možná jen přidá tradiční „s“. Existuje tedy reálná šance, že Apple bude smartphone se stejným designem prodávat i čtvrtý rok v řadě – to samozřejmě potěšující zpráva není, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Mnohem větší naděje se ovšem vkládají do třetí, prozatím tajemstvím zahalené verze. Ta by měla představit vše, co iPhonu momentálně chybí. Nejdražší iPhone, jehož ceny se docela děsíme, tedy bude velmi podobný Samsungu Galaxy S8, který se ukáže už na jaře.

iphone8_koncept

V létě bychom se také mohli dočkat prvních ukázek nového operačního systému iOS 11. Jestli půjde jen o vylepšení stávající verze, nebo zásadnější upgrade, zatím nikdo říct nedokáže.

iPad

I v případě jablečných iPadů bychom se podle posledních spekulací měli dočkat hned tří verzí, z nichž větší rozruch vzbuzuje jedna. Mělo by jít o iPad s úhlopříčkou obrazovky kolem deseti palců, jenž nebude větší, než současný iPad Air. Inženýři Applu totiž očekávaný tablet pravděpodobně osadí bezrámečkových displejem.

ipadpro-21

Vedle toho bychom se měli dočkat také nové generace 12,9″ iPadu Pro a cenově dostupného 9,7 palcového tabletu, jehož název zatím není jistý. Přídomek Pro totiž převezme spíše chystaný bezrámečkový model. Verze s tradiční úhlopříčkou zaujme roli cenově dostupného modelu. Všechny iPady nejspíš zůstanou u stávajících LCD displejů, osazení pokročilejší OLED technologie se očekává až na rok 2018.

Mac, macOS

V této kategorii se v roce 2017 očekávají zejména nové počítače iMac. Ty by se mohly dočkat výkonnějších grafických čipů a přidání USB-C konektivity. Ihned po představení nového MacBooku Pro loni na podzim se objevily zprávy, že v tomto roce možná Apple dopřeje svým novým laptopům 32 GB operační paměti.

macOS-Sierra-wallpaper-splash-idownloadblog-1024x768

Upgradu se naopak spíše nedočká 12″ Macbook, který je prozatím v dobré kondici. To se však nedá čím o řade Air, která už si o výraznější vylepšení říká. I přesto, že se momentálně jedná o low-endový notebook Applu, Air by si rozhodně zasloužil alespoň vylepšený displej. Podobně jako v případe iOS11 bychom se v létě měli dočkat i ukázky nového operačního systému macOS 10.13.

Retina MacBook 2016 (recenze) – Kontroverzní elegán

Po roce se Retina MacBook dočkal revize, od které si fanoušci slibovali především silnější hardware a přidání dalšího portu USB-C. Tato očekávání se nakonec naplnila pouze z poloviny, což v konečném důsledku ničemu nevadí. Pokud vedle sebe položíte loňskou a letošní generaci, nenajdete jediný rozdíl.

Apple Watch

Jak jsme psali včera, vylepšení by se v letošním roce měly dočkat i Apple Watch. Nepůjde ovšem o nijak zásadní premiéru. Místo toho se dočkáme jen vylepšení výdrže na jedno nabití. Jinak můžeme očekávat stejný design. Je však možné, že Apple u svých hodinek opět sníží ceny. Několik měsíců po představení první generace tento krok udělal. Je tedy možné, že jakmile se Apple Watch Series 2 na pultech obchodů zabydlí, představení nové generace srazí jejich cenu.

apple-iphone-watch-20160907-4015

Apple TV

Apple TV se významného vylepšení poměrně nedávno dočkala. Vzhledem k tomu, že životní cyklus tohoto produktu může být na rozdíl od jiných produktových řad o něco delší, představí Apple tento rok opět spíše jen lehkou revizi své Apple TV, pokud vůbec nějaká revize bude.

atv_678x452

Podle uniklých zpráv to navíc vypadá, že spíše než na hardware, se Apple začíná soustředit na obsah a jednotlivé platformy. Údajně vyjednává s kabelovými společnosti o poskytování svého obsahu. Otázkou však je, jaký bude mít tato zpráva dopad na obyvatele Evropy, kteří jsou v tomto segmentu služeb tradičně pozadu.

2016-03-22-1458668177-3694717-iphone_se_at_apple_keynote

Kromě toho by mohl Apple to světa vypustil konkurenta chytrého domácího pomocníka Amazon Echo. Něco jako Siri reproduktor by navíc skvěle pracoval spolu s aplikací HomeKit, na kterou Apple klade v poslední době velký důraz.

Štítky

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Ať Apple letos představí cokoliv, je jasný, že tomu dá na frak cenou. Stačí se podívat, kam se vyšplhala základní verze MacBooku Pro s TouchBar a chce se mi brečet. :-/

Close