Novinky

Překvapení? Nejlepším fotomobilem současnosti se stal iPhone 8 Plus

Apple při vývoji nových smartphonů klade vysoká důraz na kvalitní fotoaparát. Jinak tomu pochopitelně nebylo ani u iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus, který redakce DxOMark označila za to nejlepší, co lze v mobilním segmentu nalézt. Vylepšená optika a přepracované snímače dosáhly na výsledné skóre 92 bodů u iPhonu 8, respektive 94 bodů v případě iPhonu 8 Plus. Autoři testu nezapomněli vyzdvihnout prvotřídní kvalitu při záznamu videa. Při důkladné analýze vyplulo na povrch, že fotografie pořízené iPhonem 8/Plus jsou nezvykle bohaté na detaily a nabízí věrné podání barev. Stejná situace se opakuje při zapnuté funkci HDR, které se umí skvěle poprat s dynamickým rozsahem snímané scény.

Markantní zlepšení je patrné při fotografování za nepříznivých světelných podmínek, kdy fotografie nevykazují v porovnání s ostatními smartphony tolik šumu. Co se týče duálního fotoaparátu u modelu iPhone 8 Plus, na DxOMark si pochvalovali o poznání kvalitnější snímky z „teleobjektivu“ a o třídu lepší výstup v portrétovém režimu.

Ačkoli se rozlišení snímače (12 Mpx) nezměnilo od uvedení modelu iPhone 5s, rozdíl v kvalitě obrazu je obrovský. Zatímco ostatní výrobci hrají na tabulkové parametry a rozlišení fotoaparátů ženou do nesmyslných výšin, Apple jde na věc odlišenou cestou a více se zaměřuje na ostatní aspekty kamerového systému. Zajímavé bude sledovat, jakého výsledku dosáhne iPhone X, který nabídne ještě o něco lepší světelnost objektivu, která se s nejvyšší pravděpodobností projeví při fotografování v šeru.

Profesionální fotograf nafotil 2000 snímků s iPhone 8 Plus. Výsledná kvalita ho ohromila

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button