Novinky

Práce s okny i připojení k externímu monitoru. Nakročil nejnovější iPadOS 16 do cílové rovinky?

Apple se na WWDC věnoval i novému iPadOS. Ten v sobě skrývá všechny zmíněné novinky z iOS 16, navíc však přidává několik dalších vylepšení. Když pomineme drobnosti jako je skupinová spolupráce několika lidí ve sdílených souborech Pages po vzoru Google dokumentů, nová aplikace počasí, redesign aplikace Game Center nebo novou aplikaci Freeform, která bude sloužit jako taková sdílená tabule, na kterou lze psát a kreslit poznámky, dočkali jsme se i zajímavějších novinek.

Práce s okny a na externím monitoru. Třikrát hurá! aneb konečně jsme se dočkali

Mám na mysli především funkci Stage Manager, která konečně umožňuje práci s překrývajícími se okny, změnu jejich velikosti, zkrátka multitasking o dost hodnější hardwaru nejnovějších iPadů s čipy M1. Na to navazuje možnost vůbec poprvé připojit iPad k externímu monitoru bez černých okrajů po obou stranách.

Ano, iPady Pro s nejnovějším iPadOS plně podporují rozlišení externích monitorů. Osobně si myslím, že díky této funkci se pro řadu uživatelů stane iPad jediným zařízením na práci i zábavu. Jasně, pořád to není ten profesionální systém z desktop verze macOS, rozhodně je tomu ale o hodně blíže, než kdykoliv předtím.

iPadOS 16 bude bude možné nainstalovat na iPad mini 5, iPad 5. generace a novější, iPad Air 3. generace a novější a všechny iPadu Pro. 

iOS 16: revoluce na zamykací obrazovce a spousty dalších novinkek

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button