Novinky

Poslední epizodu Hry o Trůny sledovalo legálně 16 milionů lidí. Celkový počet si nikdo ani netroufá odhadovat

Seriálový hit Hra o Trůny má na svém kontě další rekord. Závěrečná epizoda sedmé série se totiž stala nejsledovanějším dílem vůbec. V televizi si díl s názvem “The dragon and the wolf” pustilo 12,1 milionů lidí. Další čtyři miliony pak sledovaly epizodu prostřednictvím streamovací služby HBO Go. Toto je ale sledovanost, která lze spočítat. Těžko odhadovat, kolik lidí si poslední díl nenechalo ujít bez legálního přístupu k televizní stanici HBO. Může jít až o stamiliony diváků.

Poslední díl Hry o Trůny sledovalo více lidí, než zombie ságu The Walking dead, která ve své finální epizodě zaznamenala 11,35 milionů diváků. Otázkou ovšem stále zůstává, kdy HBO odvysílá poslední, osmou řadu seriálové adaptace knižní série Píseň ledu a ohně. Zlí jazykové totiž tvrdí, že HBO může velkolepé finále celého příběhu posunout až na rok 2019, což by znamenalo dvouleté čekání.

Každý premiérový díl Hry o Trůny se dokonce podepisuje i na provozu porno webu Pornhub. Ten v rámci svých podrobně zpracovaných statistik, které web pravidelně zveřejňuje, ukazuje, že během premiéry prvního dílu spadl počet návštěvníků Pornhubu o 4,5 procent.  Po skončení dílu naopak provoz opět vzrostl.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button