Novinky

Na trhu videostreamingu začíná být dusno. Rodí se ale nový černý kůň

V poslední době je na trhu se streamovacími službami poměrně dusno. Službu, jejíž základy v podstatě položil Netflix, dnes provozuje také řada jiných společností. V případě velkých jmen televize to dokonce vypadá, že se jedná o nutnost. Poměrně úspěšně se tak do nového internetového byznysu zapojila například televize HBO. Další kategorií společností, které si příležitost nechtějí nechat ujít, jsou technologičtí giganti.

Jako první s tím začal Amazon, jehož největším hitem na službě zvané Amazon Prime Video je trojice Britů vyššího středního věku, kteří se po světě prohánějí v nejexkluzivnějších vozech i polorozpadlých vracích. Ano, řeč je o moderátorech někdejšího Top Gearu a show s názvem Grand Tour. Jinak ale o Amazon Prime Video moc slyšet není. Další společností, která nedávno vstoupila do rozjetého vlaku, je Apple. Jeho Apple TV+ ale budí rozpaky.  

Když se začalo mluvit o tom, že vlastní streamovací službu by rádo provozovalo také kultovní filmové studio Disney, zdálo se, že se jedná o bláhovou představu. Ač je v branži mimořádně respektovaným jménem, trh už se zdá být přesycen. Jak tedy chce v už tak napjaté konkurenci bojovat? Nakonec se ovšem ukázalo, že právě Disney by mohlo být novým černým koněm.

Studio, které světu dalo Mickey Mouse totiž v posledních letech usilovně pracovalo na rozšiřování svého portfolia. Na Disney+ si tak díky tomu můžeme pustit filmy studia Pixar, komiksové senzace společnosti Marvel, legendární Hvězdné války nebo dokumenty tvůrců z National Geographic. Kromě toho se Disney může chlubit ještě jedním esem v rukávu, které se na v internetovém videostreamingu objevuje vůbec poprvé. Disney+ totiž přinesla seriál Simpsonovi.

16“ MacBook Pro v plné polní přijde na necelých 200 tisíc. Cena je ovšem zcela oprávněná

Na internetu si tak nyní můžete pustit 30 sérií slavného seriálu, který za tři desetiletí své existence zlidověl. Uživatelé v České republice si ovšem na Disney+ budou muset ještě nějaké ten pátek počkat. Služba totiž v listopadu odstartovala ve Spojených státech, Kanadě a překvapivě také Nizozemí. Předpokládá se, že Česká republika se přidá až v průběhu roku 2021. Díky bohaté nabídce lákavých titulů ovšem Disney+ může na trhu videostreamingu pořádně zamíchat kartami.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button