Novinky

16“ MacBook Pro v plné polní přijde na necelých 200 tisíc. Cena je ovšem zcela oprávněná

Apple včera představil dlouho očekávaný 16“ MacBook Pro. Při pohledu na specifikace je zřejmě, že tento stroj primárně cílí na profesionální uživatele, kteří nemají příliš hluboko do kapsy. Základní varianta sice startuje na částce 69 990 Kč, nicméně to je pouze odrazový můstek.

Pokud patříte mezi profesionální fotografy, grafiky či náročné kreativce s dostatkem kapitálu, můžete se v konfigurátoru značně vyřádit. Prvním způsobem, jak si pořízením 16“ MacBooku vysát peněženku, je SSD, které může mít až 8TB kapacitu. Za tuhle exkluzivní vychytávku si Apple řekne o 70 400 korun. Jestli máte problém s tím, že si Chrome ukrajuje až moc z operační paměti, přikupte si rovnou 64 GB RAM za krásných 25 600 Kč. 

Pak je tu ještě možnost příplatku za grafickou kartu AMD Radeo Pro 5500M (8 GB, GDDR6), za níž dáte celkem směšných 3 200 Kč navíc. Poslední věcí, jak lze 16“ MacBook Pro vyšperkovat, je příplatkový procesor Intel Core i9 deváté generace. Ten nabídne 8 výpočetních jader a frekvenci 2,4 GHz, respektive 5,0 GHz v režimu Turbo Boost.

Cena 16″ MacBooku Pro rozhodně není přemrštěná

Suma sumárum se dostanete na krásných 188 590 Kč. Za to dostanete 16“ MacBook Pro v plné polní, který uspokojí i ty největší labužníky. Je ovšem otázkou, kolik se jich najde v naší kotlině, ale určitě jich nebude mnoho. Na druhou stranu je fajn vědět, že tato možnost zde existuje a je pouze na vás, jestli si takovou investici dokážete obhájit.

Pokud máte MacBook jako ozdobu do kavárny a většinu času trávíte s otevřeným Safari, tohle není nic pro vás. Nový MacBook Pro je nástrojem určeným profesionálům, kteří moc dobře ví, co potřebují a proto jim investice téměř 200 tisíc korun nepřijde nikterak dramatická. Notebook je pro tuto část publika novodobou lopatou, která jim vydělává peníze. To ovšem stále nemění nic na tom, že 16“ MacBook Pro je aktuálně nejdražším notebookem v nabídce Applu. Zároveň patří mezi nejvýkonnější laptopy na světě a je tedy logické, že tomu musí odpovídat také cena.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close