Novinky

Poslední bezpečnostní aféra Facebooku odhalila miliony telefonních čísel

Poslední bezpečnostní fopá Facebooku představovalo uživatelské záznamy více než 400 milionů uživatel na nezabezpečeném serveru. Podle nově dostupných informací obsahoval každý z nich Facebook ID, telefonní čísla uživatelů, v některých případech i pohlaví a podle země i místo pobytu. Server zahrnoval záznamy několika databází napříč uživatelů z USA, Velké Británie a Vietnamu.

Celý problém tkví v tom, že díky Facebook ID je vše dohledatelné. Jedná se totiž o unikátní veřejné číslo, které lze přiřadit ke konkrétnímu uživatelskému účtu. Díky tomu si samozřejmě lze vyhledat jména uživatelů.

Zajímavostí je, že Facebook ještě před celou bezpečnostní aférou měnil svou bezpečnostní politiku, co se telefonních čísel týče. Konkrétně byla odstraněna možnost vyhledat uživatele pomocí jeho čísla. K tomuto zneužití dopomáhal systém pro obnovení hesla. V prohlášení k celé situaci od samotného krále sociální sítí stojí, že zmíněný datový soubor je starý a obsahuje ještě informace uvedené před změnou bezpečnostních zásad o telefonních číslech.

Facebook a jeho bezpečnostní aféry ohledně nakládání s uživatelskými daty nejsou novinkou. Uživatelům ale nezbývá nic jiného než věřit, že slova Marka Zuckerberga směrem k bezpečnosti nejsou jen prázdné výkřiky. Uvidíme, jestli se společnost v této oblasti poučí a očistí tak své jméno.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Dominik Lipavský

Sympatie k Apple produktům se u něj poprvé začaly projevovat s příchodem iPhonu 6. Do té doby zapřísáhlý uživatel Lumií tehdy poprvé okusil sladkou chuť nakousnutého jablka. Navzdory oblibě těchto produktů dokáže ocenit a uznat i konkurenční zařízení. Čas mimo klávesnici nejraději tráví se svou drahou polovičkou nebo jednoduše odpočinkem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close