Novinky

Porsche představilo Taycan 4S, nejlevnější verzi svého elektrického sporťáku

Je tomu teprve pár týdnů, co Porsche oficiálně představilo svůj elektrický sporťák Taycan, který včera dostal dalšího sourozence s modelovým označením Porsche Taycan 4S. V podstatě má jít o dostupnou verzi elektromobilu, která má přilákat méně movité zájemce. Stále se však jedná o poměrně drahou hračku, jejíž cena startuje na částce 105 000 Eur, respektive 2,7 milionu korun. Cenu však nechme stranou, mnohem zajímavější jsou totiž samotné parametry.

Porsche Taycan 4S bude dostupné ve dvou verzích – Performance a Performance Plus. Základní Performance nabídne výkon 530 koní, respektive 571 koní v případě Performance Plus. Další rozdíl se ukrývá v kapacitě akumulátoru, který může mít 79,2 kWh či 93,4 kWh. Pro obě varianty je totožný údaj o zrychlení z 0 na 100 km/h, který činí 4,0 vteřiny. Co se týče dojezdu, Taycan 4S zvládne ujet na jedno nabití 407 km, respektive 463 kilometrů s baterií varianty Performance Plus.

Stejně jako dražší Taycan, také Taycan 4S dostal do vínku pohon všech kol a stejný infotainmentový systém s dotykovým displejem. Opomenout nelze ani design, který kopíruje aktuálně používané kontury. Ty jasně ukazují, jakým směrem se chce Porsche v následujících letech ubírat.

Porsche Taycan 4S mimo jiné ukazuje, že automobilka nechce dopustit, aby ji v procesu elektrifikace automobilového průmyslu ujel vlak. Do popředí se totiž snaží dostat nové značky, které chybějící tradici vyvažují progresivním přístupem a cílením na ty nejmodernější technologie.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close