Novinky

Policie v New Yorku rozdává AirTagy zdarma. Důvodem je extrémní nárůst krádeží aut

Newyorská policie aktuálně rozdává 500 kusů lokalizátoru Apple AirTag zdarma. Tuto možnost mohou využít majitelé nejčastěji kradených aut v silně postižené oblasti Bronxu. Meziročně se zde zvedlo množství krádeží o neuvěřitelných 548 procent.

Starosta města New York Eric Adams zveřejnil plán řešení této situace. Město vyzývá majitele potenciálně ohrožených automobilů (převážně značky Kia a Hyundai) k používání AirTagů nebo jiných lokalizačních prostředků, které by mohly krádežím zabránit nebo vozidla po ukradení snadněji dohledat. Na podporu této akce zafinancuje nezisková organizace Association for a Better New York 500 kusů AirTagů, které místné policie rozdá v nejpostiženějších oblastech. Těmi jsou čtvrti Castle Hill, Soundview a Parkchester. Nárůst krádeží je způsoben výrobní vadou u některých konkrétních modelů, která umožňuje nastartovat auto pouze pomocí nabíječky mobilního telefonu. Návody na tento postup dokonce kolují ve videích na populární sociální síti Tik Tok.

Zdroj: Unsplash.com – Onur Binay

AirTagy obecně slouží primárně pro lokalizaci cenných předmětů jako jsou auta, peněženky, klíče nebo třeba domácí mazlíčci. V případě ztráty se lokalizátor umí přihlásit majiteli skrze jakékoli Apple zařízení na světě, ke kterému se přiblíží. Jedná se však o dvousečnou zbraň. Ve spoustě případů dochází k nevědomému sledování osob, které o tom nemají ani zdání. Tomu se Apple snaží pochopitelně zabránit softwarovými aktualizacemi, které by měly sledované osoby upozornit, že se v jejich okolí nachází delší dobu cizí AirTag.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. tož nevím .. ale pokud si toho zloděj hned nevšimne .. tak ho to samo upozorní, že je sledován .. viz spousta článků, kterak airtagy se zneužívají a apple furt updatuje jejich dohledatelnost, aby náhodou někomu nebyla pošlapána jeho práva ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button