Novinky

Policie v New Yorku opouští Microsoft a přechází na iPhony. Nakoupí jich 35 tisíc

I když jich po světě nechodí mnoho, někteří fanoušci mobilní platformy Windows Phone přece jen existují. Vzhledem k tomu, že Microsoft projekt mobilního operačního systému poslal definitivně k ledu, musí si uživatelé jeho platformy hledat za smartphony od Nokie respektive Microsoftu náhradu. New Yorská policie už má jasno. Přechází na iPhony.  

V roce 2014 oznámil starosta New Yorku spolu s náčelníky tamní policie, že každý policista sloužící v největším americkém městě dostane služební smartphone. Každá patrola měla navíc do auta dostat i tablet. Vzhledem k tomu, že se jednalo o masivní zakázku na více, než 35 tisíc telefonů, skončily dodávky teprve nedávno. Cena tendru dosáhla 160 milionů dolarů (3,5 miliardy korun).  

Kvůli ukončení podpory své mobilní platformy ze strany Microsoftu se ale new yorští policisté musí opět poohlížet po nových přístrojích. Není ovšem jasné, jaké modely iPhonu si policie přesně vybrala, je možné, že se mezi nakoupenými iPhony objeví všechny momentálně prodávané verze a to včetně výběhového modelu iPhone 6. Chytré telefony používají policisté zejména díky pohotovému přístupu do svých databází.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

4 Komentáře

 1. Jen pro orientaci – zkoušel si to někdo přepočítat ???
  35 000 x 10 000(nadnesená cena telefonu) = 350 000 000
  10 000 x 30 000(nadnesený počet i cena) = 300 000 000
  V součtu 650 miliónů – v článku je 3,5 miliardy.
  Osobně si myslím že to je cena v kč a ne v dolarech.

  1. Dobrý den,
   Máte pravdu, že takhle při přepočtu ta cena zní opravdu šíleně. V anglické předloze se ale opravdu mluví o 160 milionech dolarů. Můžete se na to sám podívat pod odkazem “zdroj”. Jinak v té zakázce ještě nakupovali několik tisíc tabletů a kdo ví, co ještě, třeba nějaký software pro ony databáze, těžko říct, navíc víte, jak to se státními zakázkami funguje, takže třeba něco zbylo ještě i na provizi pro nějakého kámoše dodavetele. 🙂

   1. Koukl jsem na originál a je to tak.
    Žel ať počítám jak počítám tak nadpis vyznívá bulvárně. Ani SW přeci nemůže stát zbylých cca 2,5 miliardy , když ještě připočítám mega předražené futrály.
    Ta cena (pokud ní není chyba) musí zahrnovat mnohem více, ale to by původnímu novináři tak nevyznělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button