Novinky

Podpora Adobe Flash Player skončila. Jak ho odinstalovat?

Po několika letech konečně přišel den, kdy Adobe oficiálně ukončilo podporu obstarožního softwaru Adobe Flash Player. Společnost podporu ukončila 1.1.2021 a do dvou týdnů Adobe zablokuje všechen Flash obsah, tudíž Flash Player bude k ničemu. Sama společnost vydala doporučení, že by všichni povinně měli tento software ze svého zařízení odinstalovat. Jako od tvůrců programu samotného by tato věta mohla znít bizarně, ale je za ní několik odůvodnění. 

V minulosti uživatele Adobe Flash Player mohl postihovat malware, který se maskoval jako aktualizace. „Adobe doporučuje, abyste si Flash Player ze svého zařazení co nejrychleji odinstalovali. Podpoříte tím vaší bezpečnost,“ sdělilo Adobe ve zprávě. Důvod je jednoduchý, mnoho hackerů by mohlo tuto situaci využít a lákat oběti na „nové aktualizace“. Adobe sdělilo, že software Flash Player se žádných dalších zabezpečovacích aktualizací už nedočká. Máte na svém Macu Adobe Flash Player nainstalovaný? Zde je krátký návod, jak se tohoto softwaru co nejrychleji zbavit. 

Jak odstranit Adobe Flash Player

Deautorizace zařízení

Nejdříve je potřeba počítač deautorizovat.

  • Otevřete Předvolby Systému –> Flash Player 
  • V pravém horním rohu klikněte na Pokročilé (Advanced)
  • Klikněte na Deautorizovat Tento Počítač (Deauthorize This Computer)

Odinstalovaní Adobe Flash

  • Otevřete Finder –> Aplikace –> Utilita –> Adobe Flash Player Install Manager
  • Aplikaci otevřete a klikněte na Uninstall
  • Dostanete potvrzení, že software byl úspěšně odinstalovaný

Touto cestou by se vám měla odstranit všechna data z Adobe Flash Player. Někdy se může stát, že po systému mohou nějaké kusy softwaru zůstat, proto je někdy lepší použít aplikace třetích stran (CleanMyMac, Sensei).

A co vy? Měli jste někdy Flash Player nainstalovaný? A co si myslíte o ukončení podpory? Dejte nám vědět do diskuze. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button