Novinky

Podle dobře informovaného zdroje se iPhone s 5G objeví už příští rok. Má to ale háček

iPhone 11 už několik týdnu není žádným tajemstvím. Naopak se na něj prakticky každý může jít podívat do obchodu nebo si přečíst detailní recenzi na internetu. Pozornost se tak logicky začíná postupně přelévat ve prospěch iPhonu, který nám Apple ukáže až v září příštího roku. Na rozdíl od aktuální generace iPhonů, která oproti svým předchůdcům uvedla jen poměrně drobná vylepšení, může iPhone roku 2020 přinést jednu opravdu zásadní novinku. Tou je podpora sítí páté generace.

iPhone 11 Pro

Analytik Ming-Chi Kuo, jemuž svět fanoušků Applu naslouchá jako nikomu jinému, nyní o případném iPhonu 5G přinesl velmi zajímavé informace. Jeho zdroje z dodavatelským řetězců společnosti totiž prozradily, že základová deska musí kvůli 5G modemu vyrůst asi o 10 procent. To se projeví na tloušťce budoucího iPhonu. Nová základová deska totiž musí obsahovat nový mechanismus odvodu tepla a přepracované anténní obvody.

První dojmy z Apple TV+: snad nám Apple ten rozpačitý start vynahradí

Co je však zásadnější, základní komponent iPhonu vyjde v tomto případě Apple dráž. Konkrétně až o 35 procent. Můžeme tedy očekávat, že iPhone modelového roku 2020 ve srovnání se svým předchůdcem nasadí vyšší cenovku. Magická hranice 999 dolarů za základní provedení tak možná bude zbořena. Dražší bude pro Apple také nákup dalších komponentů. Jde například o rámeček, který by měl designově odkazovat na iPhone 4. Také za ten budou dodavatelé do Applu posílat vyšší faktury. Vůbec poprvé se navíc všechny tři modely ukáží s OLED displejem, což je další tlak na vyšší cenu.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close