AktualityNovinky

Podívejte se na nejhranější skladby a interprety na rádiu Beats 1

Když letos v létě začala vysílat radiová stanice Beats 1 jako součást Apple Music, vstupovala do světa s tím, že se nebude zaměřovat na specifický žánr. Server Quartz nyní vydal analýzu nejhranějších interpretů a skladeb abychom se mohli podívat, jestli Apple svůj původní záměr dodržuje. Rovnou můžeme říct, že ano. Je totiž jasné, že jeden žánr musí být tím nejhranějším, tím je v případě rádia Beats 1 Hip-Hop, případně Rap. Ten zaznamenal 1726 přehrání. O dvě stě více než druhý nejoblíbenějším žánr, tedy alternativní hudba. Ta přirozeně míří na úplně jiný typ posluchačů. Můžeme tedy říct, že na radiu Beats 1 si to své najdou opravdu všichni. Poměrně malý podíl ale zaujímá rock, který je až na 7. místě za elektronickou nebo taneční hudbou. Například poslední blues zaznělo za první měsíc od spuštění pouze 12 krát.

Screen Shot 2015-08-11 at 11.59.46 PM

Tabulka nejhranějších interpretů reflektuje žebříček nejhranějších žánrů. Nejhranějším zpěvákem ale přesto nebyl žádný raper, nýbrž R&B zpěvák The Weekend. Tento kanadský interpret je v poslední době s Applem spojován. Například jeho hit Can’t Feel My Face zazněl i na jedné z konferencí Applu. Druhým nejhranějším je už raper Drake.

Screen Shot 2015-08-11 at 11.59.33 PM

Absolutně nejhranější skladbou byla již zmíněná Can’t Feel My Face od The Weekend. Tato písnička zatím zazněla 107 krát. Na druhém místě se pak se 77 přehráními umístila píseň New Americana od Halsey. Tato tabulka už samozřejmě neukazuje všechny doposud přehrané interprety, řádově jich už totiž byly tisíce.

Screen Shot 2015-08-11 at 11.59.17 PM

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button