Novinky

Apple Music stále dotahuje na Spotify. Novinka Discovery Station vám navrhne hudbu na míru

Když se zeptáte jakéhokoli uživatele Spotify, proč nepoužívá Apple Music, odpověď je většinou velmi podobná. Problém není v nedostatečném množství skladeb nebo v kvalitě přehrávání. Největší výhodou Spotify oproti jakékoli konkurenci je algoritmické navrhování nové hudby, která by se vám mohla líbit. To čerpá informace z historie přehrávání a dělá to naprosto dokonale.

Inženýři v Applu to velice dobře vědí, proto intenzivně pracují na tom, aby svým posluchačům přinesli stejný, ideálně ještě lepší uživatelský zážitek. A právě první vlaštovkou v tomto směru má být nová rádiová stanice Discovery Station. Ta se některým uživatelům v aplikaci Hudba zobrazila již v pondělí 7. srpna a údajně funguje právě na principu doporučování hudby dle preferencí každého konkrétního posluchače. Jednat by se mělo o skladby, které dotyčný ještě neslyšel, ale mohly by ho zaujmout. A jelikož se jedná o rádiovou stanici a ne playlist, doba poslechu není nijak omezena. Tím pádem můžete nové skladby a interprety objevovat v podstatě do nekonečna.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Nová stanice se objevila jen některým uživatelům a bez jakýchkoli dalších informací ze strany Applu. Je tedy možné, že se jedná o jakousi testovací verzi služby. Uvidíme, jak bude algoritmus fungovat, až dojde k vypuštění funkce všem uživatelům celosvětově. Zároveň bude zajímavé sledovat, zda to ovlivní poměr zákazníků mezi Spotify a Apple Music a zda se povede některé posluchače přetáhnout právě pod streamovací platformu z dílny Applu.

Byli byste ochotni přejít k Apple Music, pokud se naučí doporučovat hudbu stejně, jako Spotify?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button