Novinky

Podívejte se na běh olympioničky v bublině plné emisí z vodíkového automobilu

Automobilka Hyundai si většinou spojujeme s modely, které se vyrábí v Nošovicích na Moravě. Zatímco většinu nabídky tvoří auta nižší a střední třídy, v portfoliu se přesto dají naleznout více než zajímavé kousky. Jedním z nich je Hyundai Nexo, který patří mezi jedno z prvních sériově vyráběných aut na vodík. Abychom byli přesní, Nexo je v podstatě elektromobil, který je však místo akumulátorů vybaven palivovým článek. Ten pak chemickou reakcí vodíku a kyslíku vyrábí elektřinu, která je využívána k pohonu.

Přestože Hyundai Nexo slibuje možnost přepravy šetrné k životnímu prostředí, jeho masovějšímu prosazení brání nedostatečná infrastruktura. Čerpacích stanic s vodíkem sice neustále přibývá, ovšem i tak je jejich počet spíše zanedbatelný. 

Nabízí se tedy otázka, jak přistoupit k propagaci vozu, který je úžasným kouskem techniky, ale s jeho běžným provozem to je značně problematické. Marketingové oddělení Hyundai se k tomu ovšem postavilo čelem a do světa vypustilo vskutku netradiční reklamu.

Klip začíná nástupem Mireia Belmonte, olympijské vítězky v plavání, která se následně rozběhne na běžícím pásu pod drobnohledem odborníků. Střih kamery pak odhalí, že sportovkyně běží uvnitř bubliny, která je napojena na výfuk Hyundai Nexo. Smyslem klipu je poukázat, že emise vodíkového automobilu jsou absolutně čisté a bez nebezpečných zplodin. Jedinou emisí je totiž vodní pára, a tak jak známo, zdraví škodlivá rozhodně není.

Reklama vznikla na podporu akce Hyundai Eco Road Show, která nyní putuje po Španelsku a předvádí ekologické modely jihokorejské automobilky. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button