Aplikace MacMacNovinkyTipy a triky

Platformu Mac ohrožuje nebezpečný malware: Víme, jak ho najít a nadobro odstranit

Platforma Mac je považována za jednu z nejbezpečnějších, nicméně čas od času se objeví hackerské útoky, které se snaží tuto pověst narušit. Mezi aktuální hrozby patří malware pocházející od skupiny HackingTeam. Přestože není považován za nebezpečnou hrozbu, neznám nikoho, kdo chce mít v operačním systému nezvaného hosta v podobě špehovacího softwaru. Jako první na tuto hrozbu upozornil bezpečnostní analytik Pedro Vilaca ze společnosti Sentinel One. Sofistikovanost malwaru potvrzuje fakt, že zprvu ho nebyl schopen detekovat žádný z antivirových programů.

Snímek obrazovky 2016-03-02 v 19.19.12

Rozhodně nemá cenu rozvádět historii celé situace, každého jistě zajímá pouze informace, jak nebezpečný software detekovat a následně vyprovodit z interního úložiště. Postup je velice snadný a zahrnuje pouze dva kroky. Nejprve zjistěte, zda máte v systému adresář s názvem ~/Library/Preferences/8pHbqThW/ . Jestliže nic s tímto názvem nenaleznete, můžete rovnou přejít na další článek. V opačném případě doporučujeme stáhnout aplikaci KnockKnock, která malware najde a nadobro smaže. A jaký je váš příběh? Byl váš Mac infikován? O své zkušenosti se s námi můžete podělit formou komentáře pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button