Novinky

Pitva Vision Pro odhalila hned několik zajímavých detailů a zároveň ukázala, že opravy nebudou nic levného

Pokud Český Mac čtete pravidelně, tak moc dobře víte, že máme slabost pro práci týmu iFixit, který pravidelně publikuje své rozborky spotřební elektroniky. Apple Vision Pro samozřejmě nemohl uniknout jejich pozornosti a krátce po zahájení oficiálního prodeje jsme se dočkali podrobné pitvy, která odhaluje řadu zajímavých detailů. 

Rozborka začala demontáží přední části, kterou kryje jednolitý kus složitě tvarovaného skla. To chrání další vrstvu, pod níž se nachází už samotný EyeSight displej, který slouží pro simulaci očního kontaktu v momentech, kdy uživatel komunikuje se svým okolím. V zásadě se jedná o klasický OLED panel, který je ovšem překrytý speciální „reliéfovou fólií“, která má na svědomí stereoskopický efekt.

Vypíchnout si také zaslouží samotné rozložení komponent, respektive celková kultura interního uspořádání je něco, co samo o sobě připomíná  umělecké dílo. Doslova impozantně působí také armáda kamer a senzorů, kterých je na celém headsetu opravdu požehnaně. Během demontáže je například dobře vidět mechanismus automatického posunu čoček a řada dalších detailů.

Mozek headsetu Vision Pro tvoří základní deska, na které je usazen čipset M2 s osmijádrovým procesorem, 10jádrovou grafikou a 16 GB unifikované paměti. Druhou hemisférou je specializovaný čip R1, který se stará o zpracování dat z mikrofonů, senzorů a kamer, který je celkem dvanáct.

S ohledem na celkovou složitost je vcelku jasné, že jakákoliv oprava Vision Pro nebude nic levného. Tomu ostatně odpovídá také cena za pojištění Apple Care+, které vychází na 500 dolarů. Například výměna skleněné přední strany přijde na 799 dolarů, což jen při hrubém přepočtu činí necelých 19 tisíc korun. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button