Novinky

Pitva AirPods Pro potvrdila, že jde o jednorázové zařízení a jakákoli oprava je prakticky nemožná

Zahraniční web iFixit, známý svými pitvami elektronických zařízení, opět nelenil a krátce po zahájení prodeje AirPods Pro se pustil do jejich rozborky. Člověk nemusí být zrovna odborník, aby při pohledu na nová bezdrátová sluchátka pochopil, že případná oprava nebude vůbec snadná. To nakonec potvrdili také renomovaní montéři z iFixit, kteří AirPod udělili minimální možné skóre.

 

Výměna baterie v AirPods Pro je prakticky nemožná

Pitva AirPods Pro ukázala, že všechny součásti sluchátek jsou k sobě přilepeny, což činí jakoukoli formu opravy za značně neekonomickou. To mimo jiné znamená, že pokud se integrované baterie dostanou za hranici životnosti, neexistuje prakticky žádná šance na její výměnu. Apple si tento fakt velmi dobře uvědomuje a proto bude k dispozici servisní program na výměnu akumulátoru, který je zpoplatněna částkou 49 dolarů za jedno sluchátko.

S rozebráním na prvočinitele se zároveň ukázalo, že dát sluchátka zpět dohromady je prakticky nemožný úkol. Borcům z iFixit se mimo to podařilo zdokumentovat zajímavé detaily. Zmínit si zaslouží především „knoflíková“ baterie uvnitř každého sluchátka. Jde o totiž o podobné akumulátory, které se používají v klasických hodinkách či dálkových ovladačích. Velmi obdobnou baterii používají také konkurenční sluchátka Samsung Galaxy Buds, kde ji lze ovšem relativně snadno vyměnit. To však v případě AirPods Pro neplatí, jelikož zde je akumulátor napevno připájen.

AirPods Pro lze označit za jednorázový produkt, který byl navržen tak, aby byl co nejmenší a nejlehčí. Co se týče dopadu na životní prostředí, tak s ohledem na proporce sluchátek nepůjde o nic dramatického. Na druhou stranu Apple si dlouhodobě zakládá na snaze o maximální možnou recyklaci svých produktů a je tedy škoda, že AirPods Pro jdou v tomto ohledu opačným směrem. Celou pitvu sluchátek včetně doprovodných informací si můžete prohlédnout zde.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close