Novinky

Pět nejužitečnějších funkcí, kterých se dočkáme v iOS 16

Ačkoliv je v iOS 16 nejvíce probíranou novinkou přepracovaná zamykací obrazovka, která umožňuje větší přizpůsobení a možnosti nastavení, tak za zmínku rozhodně stojí i další nově představené funkce. Proto jsme z nich vybrali pět nejlepších, o kterých si myslíme, že pro vás mohou být nejvíce přínosné.

Live Activities

Velice zajímavá je funkce s názvem Live Activities. Určitě jste už někdy sledovali skóre sportovního utkání či hlídali stav objednávky v internetovém obchodu. Právě v tomto případě by vám měla tato funkce usnadnit přístup k těmto potřebným informacím, jelikož je zobrazí rovnou na zamykací obrazovce. Jedná se tedy o formu widgetu, který vidíte i bez nutnosti odemykat iPhone. Obsah tohoto widgetu se samozřejmě mění v reálném čase a čerpá data z příslušné aplikace.

Upravení nebo smazání zprávy v iMessage

Služba iMessage je tu s námi již mnoho let a ačkoliv je funkčností na velmi vysoké úrovní, tak pár vychytávek v ní ještě chybí. To však mění iOS 16, které přidává po vzoru Discordu či Slacku možnost upravení nebo zrušení zprávy. Každý z nás už totiž určitě udělal ve zprávě překlep a následně chtěl danou chybu opravit. Vždy ale bylo nutné celou zprávu smazat a napsat znovu, teď však stačí jen upravit danou část a v chatu zůstane pouze nová verze vaší zprávy.

Aplikace Kondice nyní i bez Apple Watch

Pokud používáte iPhone, ale stále nejste vlastníkem Apple Watch, tak vás jistě potěší novinka, jenž umožňuje používat aplikaci Kondice i bez spárovaných chytrých hodinek. Zásadní funkcí v této aplikaci jsou samozřejmě populární kroužky denní aktivity. Ty budete nyní moci plnit i pouze za pomoci iPhonu, který bude spoléhat na senzory v něm zabudované. Nedostanete tedy pochopitelně tak detailní statistiky jako v případě Apple Watch, ale spoustě uživatelů budou tyto základní data naprosto dostačovat.

Foto: Unsplash (autor: Onur Binay)

Podpora Nintendo Joy-Cons

Další novinka přijde vhod zejména hráčům. Apple totiž do nové verze iOS přidal podporu ovladačů Joy-Cons od společnosti Nintendo. Pokud tedy vlastníte Nintendo Switch a rádi byste z něj využili ovladače pro hraní na iPhonu, tak nyní tuto možnost dostanete.

Foto: Unsplash (autor: Alvaro Reyes)

Horizontální odemykání iPhonu přes Face-ID

Moje nejoblíbenější vylepšení jsem si nechal záměrně nakonec. Osobně vůbec nechápu, proč Apple tuto funkci nezmínil na vývojářské konferenci WWDC, ale pouze v tichosti na svém webu. Spousta uživatelů totiž po této možnosti prahla už několik let a její implementace je vnímána jako velmi pozitivní. Nově už tedy budete schopni svůj iPhone odemknout přes Face ID jak vertikálně, tak i horizontálně, čímž se vyhnete neustálému otáčení za účelem odemčení.

Foto: Unsplash (autor: Harpal Singh)

Jaké jsou vaše nejoblíbenější funkce v iOS 16, případně na co podle vás Apple zapomněl a rádi byste to viděli v další aktualizaci operačního systému pohánějící iPhony? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button